بررسی معاملات بازار سهام

چهارمین پله نزولی شاخص‌های اصلی/پیش بینی بازار سهام امروز 12 اردیبهشت

کدخبر: ۶۴۳۹۶۰
اقتصادنیوز: فعالان بازار معمولا صعود یا نزول شاخص برای چهار روز متوالی را به معنای شکل گیری یک روند تلقی می‌کنند. بنابراین امروز می‌تواند چهارمین روز نزولی بازار باشد.
چهارمین پله نزولی شاخص‌های اصلی/پیش بینی بازار سهام امروز 12 اردیبهشت

به گزارش اقتصادنیوز، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 12 هزار و 226 واحد ریزش کرد و به رقم 2 میلیون و 268 هزار و 845 واحد رسید. اما شاخص کل هم‌وزن 6 هزار و 18 واحد پایین آمد و در رقم 750 هزار و 804 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 189 واحد افت کرد و به رقم 25 هزار و 99 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز کاهش هزار و 784 واحدی داشت و به سطح 136 هزار و 606 واحد رسید. 

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 21 درصد بازار رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 79 درصد از نمادهای بازار افت کرد.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت توسعه شهری توس گستر (وتوس)، شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی (غشاذر) و شرکت داروسازی کوثر (دکوثر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود)، شرکت بیمه دی (ودی) و شرکت سرمایه گذاری پویا (وپویا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای پاسا (شرکت ایران یاسا تایر ورابر)، فسازان (شرکت غلتک سازان سپاهان) و خلنت (شرکت لنت ترمز ایران) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت لیزینگ ایران وشرق (ولشرق)، شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان (فتوسا) و شرکت حمل و نقل گهر ترابر سیرجان (حگهر) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 55 نماد صف خرید داشتند و 56 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 150 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 60 درصدی به 319 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس چهارشنبه

در حالی که شاخص کل بورس تهران در هفته پیش روند صعودی داشت، در این هفته تعدیل شد و سه روز پیاپی نزول کرد. بنابراین معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات چهارشنبه می‌روند که دیروز اغلب نمادهای بازار قرمزپوش بودند. 

شاخص کل بورس تهران با پیشرانی نمادهای فولاد، فملی، شپنا و شبندر 12 هزار و 226 واحد معادل 0.54 درصد افت کرد.

دیروز برای سومین روز متوالی پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 237 میلیارد تومان بود. نمادهای فولاد، خودرو، زاگرس، وغدیر و کرومیت بیشترین ورود سرمایه بازار را داشتند. 

همچنین عرضه بیشتر از تقاضا بود، تعداد نمادهای صف فروش و نیز ارزش صف‌های فروش بیش از خرید‌ها بود. 

فعالان بازار معمولا صعود یا نزول شاخص برای چهار روز متوالی را به معنای شکل گیری یک روند تلقی می‌کنند. بنابراین امروز می‌تواند چهارمین روز نزولی بازار باشد. از سوی دیگر فاکتورهای عملکردی بازار نشانی از توقف روند نزولی ندارد. بنابراین ریزش بورس در معاملات امروز دور از انتظار نیست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی