بررسی معاملات این هفته بازار سهام

پیش بینی بازار سهام هفته/ تکلیف حمایت 2 میلیون و 200 هزار واحدی معلوم می‌شود؟

کدخبر: ۶۴۵۸۱۶
اقتصادنیوز: بورس تهران در جریان معاملات این هفته با کاهش 11 درصدی متوسط ارزش معاملات خرد و خروج جریان پول حقیقی از سهام مواجه بود. در این هفته تراز شاخص کل 2.02 درصد کاهش داشت و تراز شاخص هم‌وزن بورس تهران نیز 1.72 درصد پایین‌‌تر از سطح انتهایی هفته گذشته ایستاد.
پیش بینی بازار سهام هفته/ تکلیف حمایت 2 میلیون و 200 هزار واحدی معلوم می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز ، بورس تهران در روز ابتدای این هفته شاهد خروج 84 میلیارد تومانی پول حقیقی از سهام و کاهش 304 میلیارد تومانی مالکیت حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت بود. ارزش معاملات خرد نیز که در انتهای هفته قبل در تراز 3 همتی قرار داشت؛ در روز ابتدایی این هفته در همان سطح به کار خود ادامه داد و روز دوشنبه تراز 3 هزار و 434 میلیارد تومانی را تجربه کرد. روز چهار‌شنبه این هفته سطح ارزش معاملات خرد سهام تا 3 هزار و 509 میلیارد تومان افزایش یافت. در این هفته متوسط ارزش معاملات خرد روزانه با 11 درصد کاهش به نسبت هفته قبل تا سطح 3 هزار و 508 میلیارد تومانی پایین آمد. هفته چهارم فروردین شاهد خروج 2 هزار و 814 میلیارد تومان پول حقیقی از موقعیت‌های سهامی بودیم و در اولین هفته اردیبهشت با ورود پول حقیقی در هر پنج روز معاملاتی، شاهد افزایش هزار و 262 میلیارد تومان به مالکیت کد‌های حقیقی بودیم. در دومین هفته اردیبهشت اما 790 میلیارد تومان از مالکیت کدهای حقیقی کاسته شد و این هفته نیز شاهد خروج 578 میلیارد تومان پول حقیقی از سهام بودیم. تراز شاخص کل بورس تهران نیز در انتهای هفته قبل 2 میلیون و 264 هزار و 924 واحد بسته شد و در روز انتهایی این هفته تا سطح 2 میلیون و 219 هزار و 94 واحدی کاهش داشت و بازدهی منفی 2.02 درصدی را به ثبت رساند. شاخص کل هم‌وزن بورس تهران نیز در این هفته چیزی نزدیک به 1.72 درصد کاهش داشت و در تراز 737 هزار و 949 واحدی ایستاد.

بورس تهران در این هفته شاهد تشدید رکود معاملاتی و افت تراز شاخص کل تا نزدیکی سطح حمایتی 2 میلیون و 200 هزار واحدی بود. روند جریان پول حقیقی در روز چهارشنبه هشت روزه شد و هزار و 368 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

شرایط بازار سهام؛ قبل از آغاز چهارمین هفته اردیبهشت‌ماه

بورس تهران هفته چهارم اردیبهشت ماه را با سطح حمایتی 2 میلیون و 200 هزار واحدی شاخص کل و سطح حمایتی 730 هزار واحدی شاخص هم‌وزن آغاز خواهد کرد. بازار سهام هفته‌های اسفند ماه و هفته اول فروردین را با شکل‌گیری موج صعودی شاخص کل همراه بود اما شاخص کل در این روند صعودی نتوانسته است فاصله‌ای از سطح 2 میلیون و 300 هزار واحدی بگیرد و همچنان نیز در ترازی پایین‌تر از این سطح قرار دارد. بال این اوصاف تکانه‌های ارزش معاملات خرد بازار سهام می‌توان نشان از شدت حرکت شاخص‌های سهامی در جهت‌گیری‌های این هفته داشته باشد.

030221

با این اوصاف احتمال تشدید ارزش معاملات خرد در هفته پیش‌رو با افزایش تراز شاخص‌های سهامی وجود دارد ولی امکان بازگشت به زیر سطح 2 میلیون و 200 هزار واحدی شاخص کل نیز در صورت تشدید عرضه سهام و خروج جریان پول حقیقی وجود دارد. در صورتی که ارزش معاملات خرد بازار سهام در روند رکودی خود باقی بماند؛ احتمال از دست رفتن این سطح حمایتی افزایش می‌یابد. روند عرضه و تقاضای روز شنبه می‌تواند شدت واکنش بازار سهام به چالش‌های موجود را مشخص کند اما همچنان در جریان یک روند رکودی معاملاتی در بورس تهران هستیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی