بالاترین سهم مصوبات سرمایه گذاری به کدام کشورها رسید + جدول

کدخبر: 372570
اقتصادنیوز : بالاترین ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب طی هفت ماه منتهی به مهر سال جاری به کشورهای آلمان، چین، ترکیه و هند رسید و کشورهای افغانستان، ترکیه، چین و هند به لحاظ تعداد بالاترین سهم از مصوبات سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ گزارش سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت در هفت ماه منتهی بیانگر  آن است که  102 مورد سرمایه گذاری خارجی به ارزش 7/3 میلیارد دلار در کل بخش های اقتصادی کشور به تصویب رسیده که بخش صنعت، معدن و تجارت با 75 مورد و حجم سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری، به ترتیب سهم 73 و 27 درصدی را به خود اختصاص داده است.

داده های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان دهنده آن است که سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت طی هفت ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد 36 درصد و از نظر ارزش 71 درصد رشد داشته است.

ارزایابی صورت گرفته نشان دهنده آن است که در دوره مورد بررسی به لحاظ حجم سرمایه گذاری سهم بخش صنعت 84، معدن7/6 و تجارت 3/9 درصد بوده.

 مشارک سرمایه گذاران خارجی را می توان یکی از راههای رسیدن به رشد تولید دانست رشدی که با توجه به داده های اعلام شده می توان گفت در هفت ماه منتهی به مهر ماه محقق شده است. براساس دادهای اعلام شده از 75 مورد سرمایه گذاری خارجی در در دوره زمانی مورد بررسی، 28 شرکت با 100درصد سهامدار خارجی، 39 شرکت بصورت مشارکتی با شرکای داخل (J.V) و 8 مورد بصورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT موفق به اخذ مصوبه سرمایه گذاری شده اند.

استان های پیشتاز در جذب مصوبه

براساس داده های اعلام شده به لحاط تعداد بیشترین سرمایه‌گذاری‌ مصوب شده توسط کشورهای افغانستان با 22 طرح، ترکیه 8 طرح وچین و هند هر کدام به هفت طرح بالاترین سهم از مصوبات سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص داده اند.

از سوی دیگر استان‌های سیستان و بلوچستان با 40 درصد از مصوبات هیات سرمایه گذاری بالاترین سهم از مصوبات به لحاظ ارزش سرمایه گذاری را به خود اختصاص داد و در جایگاه بعدی استان های خوزستان، تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را از لحاظ حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب کسب کرده اند.

 صنایع سرمایه پذیر

با توجه به داده های اعلام شده می توان گفت بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در دوره مورد بررسی در گروه های ساخت کک، فرآورده های حاصل از تصفیه نفت، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک و ساخت فلزات اساسی  صورت گرفته است.

 

  • مصوبات
  • سرمایه 11
  • کشور
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما