ایجاد هفت هزار شغل پایدار در تهران به شرط واگذاری زمین

کدخبر: 379920
در صورت واگذاری 100 هکتار زمین در شهرک صنعتی نصیرآباد، تا یکسال و نیم آینده هفت هزار شغل پایدار مستقیم در این شهرک ایجاد خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا؛ صابر پرنیان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اعلام این خبر گفت: خواست تولیدکنندگان و صنعتگران شهرستان رباط کریم توسعه شهرک صنعتی نصیرآباد بوده و این شهرک صنعتی متراکم ترین شهرک صنعتی کشور است.

وی با بیان اینکه در جلسه‌ای مشترک، مسئولان مربوط به بررسی مشکلات تامین اجتماعی و دارایی (صدور مفاصا حساب سالانه برای انباشت نشدن بدهی واحدها و جلوگیری از جرائم دیرکرد) پرداختند، خاطرنشان ساخت: بررسی یک درصد ارزش افزوده سهم شهرک‌های صنعتی و طرح توسعه ۱۰۳ هکتار ضلع غربی شهرک صنعتی نصیرآباد در این جلسه بحث و مورد بررسی قرار گرفت.

پرنیان افزود: در شهرک‌های صنعتی باید مرزبندی‌ها اصلاح و واگذاری زمین در شهرک صنعتی نصیرآباد با سند تک برگ انجام شود.

وی ادامه داد: آب پایدار برای شهرک‌های صنعتی از طریق آب منطقه‌ای و پروژه الغدیر که خط انتقال آب در حال اجرا است تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران خاطرنشان کرد: اموال ۲۰ واحد مستقر در شهرک صنعتی نصیرآباد به‌ دلیل بدهی بانکی توقیف شده که هرچه سریع‌تر باید رفع شود زیرا این کار منجر به فعال شدن و بازگشت آن واحدها به چرخه تولید کشور می‌شود.

 شهرک صنعتی نصیرآباد به وسعت ۲۶۰ هکتاربا هدف ساماندهی مشاغل و واحدهای تولیدی در سال ۱۳۶۹ در « محور تهران - رباط کریم ۲ کیلومتر مانده به شهر رباط‌کریم باند جنوبی جاده کیلومتر ۳۰ جاده قدیم تهران-ساوه» تاسیس شد.

صنایع مجاز برای استقرار در این شهرک: غذایی و آشامیدنی، شیمیایی و پلاستیک، فلزی و ماشین سازی، برق و الکترونیک، نساجی و پوشاک، سلولزی و کانی غیر فلزی است.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید