بازرسی از 8 هزار انبار و سردخانه ها

کدخبر: 387927
اقتصادنیوز : در راستای ابلاغ شیوه نامه بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا و با هدف مقابله با هر گونه احتکار احتمالی کالا توسط بازرسان سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت سراسر کشور طی بک ماه اخیر ، بیش از 8 هزار بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا در سراسر کشور انجام شده است .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان؛  با عنایت به جمع بندی آمارها و گزارشات دریافتی از سوی سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت سراسر کشور، برای نظارت بر وضعیت انبارها و سردخانه ها و مراکز نگهداری کالا و مقابله با هرگونه احتکار احتمالی کالا طی آذرماه امسال بیش از 8 هزار مورد بازرسی در سراسر کشور انجام شد. 

براساس این گزارش ؛طی این مدت  281 پرونده تخلف به ارزش ریالی  یک صدو یک هزار و بییست و شش میلیارد و 73 میلیون و 917 هزار و 104 ریال  (1،126،073،917،104ریال ) تشکیل وبه تعزیرات ارسال شده است.

بر اساس آمار دریافتی بعد از ابلاغ شیوه نامه تاکنون تعداد 135 هزار و 107 مورد بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا بعمل آمده که در این بررسیها تعداد 3 هزار و 187 مورد واحد متخلف شناسایی و پرونده تخلف این واحدها به ارزش 9 هزار و 44 میلیارد و 930 میلیون و 534 هزار و 618 ریال تشکیل و جهت صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استانها ارسال شده است. 

 حضور بازرسان درسطح بازار و تشدید طرح های نظارتی، عاملی موثر در  پیشگیری از وقوع تخلفات احتمالی در سطح بازار است که  با همکاری و همراهی دیگر دستگاههای نظارتی مراکز عمده نگهداری و عرضه کالاهای اساسی شامل سردخانه ها، انبارهای نگهداری کالاهای اساسی بنکدران مواد غذائی و سایر شبکه های خرده فروشی مورد بازرسی و پایش مستمر و مدام قرار خواهند گرفت و با متخلفین احتمالی در چارچوب قانون با قاطعیت برخورد خواهد شد.

همچنین ستاد خبری سازمان صمت استانهای سراسر کشور به شماره تلفن ۱۲۴ و اپلیکیشنir .124آماده دریافت گزارشات و شکایات مردمی می باشند

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما