پایان زمان تمدید اعتبار خودکار کارت‌های بازرگانی اعلام شد

فعالان اقتصادی برای تمدید کارت بازرگانی اقدام کنند

کدخبر: 389813
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز؛ با پایان زمان تمدید خودکار اعتبار کارت‌های بازرگانی در 30 دی ماه، لازم است فعالان اقتصادی که اعتبار کارت‌شان در ماه‌های آذر و دی منقضی و با مصوبه مذکور تمدید شده بود، برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در امور تجاری جاری خود نسبت به تمدید اعتبار کارت‌ خود اقدام کنند.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل اتاق بازرگانی تهران؛ صاحبان کارت‌های بازرگانی که اعتبار کارت‌های بازرگانی آنها منقضی و سپس به طور خودکار با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تا پایان دی‌ماه تمدید شده بود، باید هرچه سریع‌تر نسبت به تمدید اعتبار کارت‌های بازرگانی خود اقدام کنند.

معاون توسعه عضویت اتاق تهران با اعلام این خبر، افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و بنا به درخواست اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران، در راستای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، اجرای محدودیت‌ها و جلوگیری از مراجعه حضوری صاحبان کارت‌های بازرگانی در دوره بیماری کرونا، اعتبار کارت‌های بازرگانی که تاریخ انقضای آن در بازه زمانی دو ماهه آخر آبان تا آخر دی بود، به طور خودکار تا 30 دی ماه تمدید شد.

اعظم رضایی افزود: در حال حاضر کارت‌های بازرگانی که اعتبار آن‌ در این مدت به پایان رسیده و به‌واسطه مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تا پایان دی تمدید شده بود، به طور قطعی پایان یافته و با توجه به انباشت این کارت‌ها لازم است دارندگان کارت برای برای تمدید اعتبار و فعال شدن دوباره آن اقدام کنند.

به گفته وی، متقاضیان تمدید کارت بازرگانی با مراجعه به «سامانه جامع تجارت» و تکمیل مدارک خواسته شده، می‌توانند نسبت به تمدید کارت بازرگانی خود اقدام کنند. رضایی تصریح کرد که پس از ارجاع پرونده متقاضیان تمدید کارت بازرگانی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران به اتاق بازرگانی تهران، این اتاق در اسرع وقت نسبت به صدور و تمدید کارت بازرگانی متقاضیان اقدام خواهد کرد.

معاون توسعه عضویت اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد در صورتی که اعضا به هر دلیلی نیازی به تمدید کارت بازرگانی خود نمی‌بینند، برای استفاده از خدمات گسترده اتاق تهران و هم‌چنین حفظ سابقه عضویت برای انجام ساده‌تر امور تجارت خارجی در آینده می‌توانند کارت عضویت بگیرند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما