مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد:

واگذاری 400 هکتار اراضی محبوس به افراد داری اهلیت

کدخبر: 411200
اقتصادنیوز : معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال برنامه بازپس‌گیری 400 هکتار از اراضی حبس شده واقع در شهرک‌های صنعتی کشور در دستور کار قرار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان ‌ با بیان این مطلب در حاشیه بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک‌های صنعتی جنوب شرق استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: این اراضی در سال‌های گذشته به متقاضیان واگذار شد، اما صاحبان آن‌ها به دنبال فعالیت صنعتی نبوده یا فعالیت‌های سوداگرانه را دنبال کرده‌اند.

وی اضافه ‌کرد: به این منظور کمیته ویژه‌ای در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تشکیل شده و در برنامه سال 1400 بازپس‌گیری 400 هکتار از این اراضی با همراهی قوه قضائیه برای واگذاری به افراد دارای اهلیت و صلاحیت در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عمده تقاضای تولید کنندگان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را اختصاص فضای بیشتر برای تولید دانست و ادامه داد: امسال می‌خواهیم حداقل ۱۰ هزار هکتار اراضی جدید به شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اضافه نماییم که برنامه‌ ریزی‌های لازم برای این موضوع انجام شده است.

رسولیان همچنین احیاء واحدهای راکد و تأمین زیرساخت‌ها و شرایط لازم برای توسعه صنعتی در راستای آغاز فعالیت واحدهای جدید را دیگر برنامه‌های این سازمان در سال جاری برشمرد.

وی از هدف گذاری برای احیاء ۱۶۰۰ واحد راکد داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: احیاء این واحدها با کمک کارگروه‌های استانی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، دستگاه‌های مرتبط با امر تولید و استانداری‌های سراسر کشور انجام خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که یکی از نیازهای واحدهای تولیدی، تسهیلات برای احیاء، فعال سازی و یا توسعه واحدها می‌باشد، بیان کرد: سال گذشته ۵۷ درصد بنگاه‌های راکد، درخواست تسهیلات برای افزایش سرمایه در گردش خود را داشتند که در این راستا تلاش‌های لازم را انجام می‌دهیم.

رسولیان افزود: بانک مرکزی قول داده است که یکصد هزار میلیارد تومان برای تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز بنگاه‌های کوچک و متوسط در سال 1400 اختصاص دهد و ما نیز در چارچوب تبصره (18) قانون بودجه و سایر منابع طی رایزنی با سازمان برنامه و بودجه در تلاشیم تا مبالغی را برای یارانه سود تسهیلات بانکی اختصاص دهند.

وی تأمین زیرساخت‌های مناسب برای فعالیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را از اولویت‌های مهم سازمان متبوع خود برشمرد و ادامه داد: در این راستا استان تهران ظرفیت بالایی برای سرمایه ‌گذاری دارد و تمایل سرمایه‌ گذاران برای کار و فعالیت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان بیشتر است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: در سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا کسانی که زودتر از موعد مقرر طرح‌های صنعتی درحال ساخت و ساز خود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را به بهره‌ برداری برسانند، تا ۳۰ درصد در هزینه‌های حق انتفاع زمین به آن‌ها تخفیف بدهیم.

رسولیان همچنین درخصوص بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از سه شهرک صنعتی قرچک، پیشوا و خوارزمی بیان کرد: هر سه شهرک نیازمند طرح توسعه است و امیدواریم که با برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های انجام شده بتوانیم این طرح‌های توسعه‌ای را عملیاتی نماییم و فضا را برای فعالیت فعالان اقتصادی فراهم کنیم.

وی یادآور شد: سال گذشته تقاضاهای زیادی برای ایجاد واحدهای جدید صنعتی به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران واصل شد، که در همین ارتباط خط تولید طرح توسعه‌ای دو شرکت تولید کننده پارچه رومبلی و محصولات پروتئینی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک‌های صنعتی قرچک و خوارزمی افتتاح شد، تا با عملیاتی شدن آن‌ها، فضا برای فعالیت بیشتر بنگاه‌‌های تولیدی و اقتصادی فراهم ‌شود.

 

تیتر یک
  • بررسی رشد ماهانه قیمت وام مسکن درخرداد ۱۴۰۰

    بررسی روند هزینه وام مسکن در روز های اخیر نشان از ثبات نسبی این متغیر در این مدت داشته اما روند ماهانه قیمت ها نشان از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما