استاندار تهران مطرح کرد؛

تغییر شیفت‌ کاری برای کاهش قطعی برق

کدخبر: 415867
اقتصادنیوز : احتمال تغییر شیفت‌های کای برای کاهش قطعی برق در هفتاد و چهارمین جلسه شورای ‌گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران از سوی محسن بندپی رئیس شورای ‌گفت‌وگوی استان تهران مطرح شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ انوشیروان بندپی استاندار تهران، در خصوص دلیل مرتبط با قطعی برق عنوان کرد» مساله این است که 3500 مگاوات کاهش تولید برق به دلیل کاهش عملکرد نیروگاه‌های آبی به وقوع پیوسته و در مقابل 2000 مگاوات افزایش سالانه مصرف برق و نیز بیش از 2000 مگاوات مصرف برق در تولید رمزارزها، تعادل تولید و مصرف را برهم زده است. البته وزارت نیرو، بخشنامه‌ای صادر کرده که به موجب آن، تولید رمزارز چه مجاز و چه غیرمجاز باید متوقف شود.

 بندپی در ادامه، تغییر ساعت کار را به عنوان یکی از تدابیر دولت برای کاهش قطعی برق برشمرد و گفت: چنانچه چاه‌های کشاورزی از ساعت 12 الی 16 فعالیت نکنند، وزارت نیرو وعده داده که هزینه برق مصرفی آنها در دیگر ساعات را محاسبه نکند. همچنین مقرر شده است که این وزارتخانه در توافق با صنایع، شیفت‌های کاری آنها را به گونه‌ای تعیین کند تا آنها در زمان فعالیت دچار قطعی برق نشوند. در عین حال قرار است شیفت کاری دستگاه‌های دولتی نیز در بازه 6:30 الی 13:30 قرار گیرد

 او با بیان اینکه در فروردین سال جاری، مصرف برق، 18 درصد رشد داشته است، ادامه داد: به نظر ‌می‌رسد، این افزایش مصرف، به رشد مصرف در واحدهای صنعتی و در بخش کشاورزی و تولید رمزارزها اختصاص داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما