در نامه سازمان حمایت مصرف کنندگان مطرح شد

افزایش قیمت محصولات ۴ تولید کننده لوازم خانگی

کدخبر: 452737
اقتصادنیوز:کمتر از یک ماه پیش مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، از غیرقانونی بودن افزایش قیمت لوازم خانگی خبر می دادند و مصاحبه ها از ثبات قیمت ها می گفت، اما حالا نامه ای از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به برخی تولیدکنندگان ارسال شده که از افزایش بدون مجوز قیمت ها حکایت دارد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ اواخر مهرماه سال جاری بود که مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت، اعلام کرد که تولیدکنندگان لوازم خانگی در سال جاری افزایش قیمت نداشته اند. حال عباس تابش، رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه‌ای به مدیران عامل چهار تولیدکننده داخلی لوازم خانگی اعلام کرده که با توجه به بررسی قیمت فروش محصولات این شرکت‌ها از سوی نمایندگی‌ها و عوامل فروش آن‌ها در نیمه نخست سال جاری و نیز سال گذشته و گزارش ارائه شده از سوی اتاق اصناف ایران در جلسه کارگروه تنظیم بازار که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد؛ مستندات از افزایش قیمت محصولات تولیدی این شرکت‌ها حکایت داشته است.

در نامه ارسالی، تابش از مدیران عامل این واحدهای تولیدی خواسته تا که روز شنبه ۱۵ آبان، علاوه بر ارسال لیست قیمت مقایسه‌ای خود، شامل قیمت کارخانه، عمده فروش و مصرف کننده (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده) مربوط به سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰،  مستندات بهای تمام شده را به همراه آخرین صورت‌های مالی حسابرسی شده قانونی مربوطه، برای بررسی نحوه رعایت ضوابط عمومی قیمت گذاری به این سازمان ارسال کنند.

این نامه می تواند پایانی باشد بر حواشی داستان افزایش قیمت بدون مجوز و زیرپوستی لوازم خانگی در بازار، و صدور مجوز آن از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان.

c2c25d2c-ae68-41c0-aa92-3f4658dd912a

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما