تغییرات مثبت سودآوری در شرکت های لبنی در ایران

کدخبر: 459552
مدیرعامل پخش سراسری پگاه از بهبود ترکیب سبد و سودآوری شرکت های زیرمجموعه این هلدینگ خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز ، مهدی صولی، مدیرعامل شرکت پخش سراسری بازارگستر در نشست بررسی طرح‌های پیشبرد فروش با بیان این مطلب گفت: علاوه بر رشد فروش ریالی، ارزش سبد محصولات پگاه، نیز رشد ۶۵ درصدی داشته است.

او تصریح کرد: این موفقیت در شرایطی حاصل شده هست که با تلاش تیم‌های بازاریابی و فروش شرکت، سهم محصولات زیان ده و محصولاتی که چرخه عمر آن‌ها رو به افول است، در ترکیب سبد محصول، به میزان ٢٧ درصد در نیم سال نخست ١۴٠٠ کاهش یافت.وی افزود: این اقدام زمانی موثرتر جلوه می‌کند که به رشد برخی شاخص‌های تخصصی فروش در شش ماهه نخست همچون سطر فاکتور به میزان ۵ درصد و پوشش مشتریان به میزان یک درصد توجه کنیم؛ حال آن‌که بررسی آمار و روند ضایعات، گویای کاهش ۶ درصدی ضایعات نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

صولی با اشاره به برنامه ریزی‌های جدید برای بهبود وپیشبرد فروش محصولات تولیدی پگاه درسراسر کشور، گفت: طرح‌های جدید برای توسعه بازار در شرایطی ارائه شده که علاوه برجبران زیان انباشته دوره‌های قبل در شرکت پخش سراسری، به گواه گزارشات ارائه شده توسط شرکت صنایع شیر ایران، شاخص سودآوری در اکثریت شرکت‌های تولیدی و مجموعه پگاه نیز، رشد محسوس و قابل توجهی داشته است.

رشد ۶۴ درصدی فروش، بهبود ترکیب سبد و سودآوری پگاهوی ادامه داد: گزارش‌های رسمی منتشر شده از عملکرد یک ساله این شرکت، پایبندی به شاخص‌های شفافیت و انضباط مالی درکنار هدف اصلی ادغام از جمله کاهش هزینه‌ها و بهبود بهره وری و فرایند‌های پخش محصولات پگاه در سراسر کشور را تائید می‌کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد 1472 ناوگان شامل آمیکو نیسان  ایسوزو   فوتون هیوندا  و ........... در اختیار مناطق 5 گانه  شرکت پخش سراسری بازار گستر پگاه  در سراسر کشور قرار دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما