گوشت قرمز ایران به کدام کشورها صادر می‌شود؟/قیمت گوشت‌های وارداتی اعلام شد

کدخبر: ۶۵۳۲۲۶
اقتصادنیوز: رئیس سازمان دامپزشکی کشور از احتمال صادرات گوشت قرمز از نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: شرایط تولید گوشت قرمز در کشور به گونه‌ای است که علاوه بر تامین گوشت مورد نیاز داخلی، امکان صادرات فراهم خواهد شد.
گوشت قرمز ایران به کدام کشورها صادر می‌شود؟/قیمت گوشت‌های وارداتی اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مجتبی نوروزی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید نظارت بهداشتی از سردخانه و مرکز تامین و عرضه گوشت قرمز و مرغ شباهنگ در تهران افزود: با توجه به وضعیت خوب مراتع در سالجاری و افزایش تولید دام روستایی و عشایری شرایط به شکلی پیش می رود که از نیمه دوم امسال امکان صادرات گوشت بسته بندی مهیا می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: به دنبال بازارهای صادراتی عراق و خلیج فارس برای تامین گوشت قرمز کشور هستیم.

صادرات ۶۵۰۰ تن گوشت مرغ و ۴۰ هزارتن تخم مرغ به کشورهای هدف

نوروزی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ به کشورهای هدف به طور عمده به عراق صادر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین حدود ۴۰ هزارتن محصول تخم مرغ از ابتدای سال تاکنون به ۷ کشور از جمله امارات، قطر، عراق، افغانستان و تاجیکستان صادر شده است.

برنامه تنوع بخشی باراندازها در کشور/ سردخانه ۱۵ هزارتنی در نزدیکی تهران

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: سازمان دامپزشکی کشور به عنوان متولی کنترل و نظارت بهداشتی فراورده های خام دامی در نظر دارد علاوه بر تامین و عرضه محصول سالم، برنامه تنوع باراندازها برای دسترسی مردم پایتخت به کالاهای تنظیم بازاری همچون گوشت قرمز و گوشت مرغ را دارد.

وی هدف سازمان دامپزشکی را تنوع بخشی به مراکز تامین و توزیع گوشت و باراندازهای تهران عنوان کرد.

نوروزی درباره بازدید از یکی از باراندازها و مراکز دپوی گوشت شهر تهران اظهار داشت: اکنون در نزدیکی تهران سردخانه ای ۱۵ هزارتنی تامین و بسته بندی و عرضه گوشت قرمز و گوشت مرغ را با قیمت های مصوب تنظیم بازاری داریم، این ظرفیت برای تنظیم بازار تهران است تا مردم دغدغه ای در تامین گوشت قرمز و گوشت مرغ نداشته باشند.

وی اظهار داشت: اکنون روزانه ۲۰۰ تن گوشت قرمز وارداتی وارد این بارانداز می‌شود که بین شبکه های عرضه توزیع می شود و ۵۰ تن گوشت برای قراردادهای این بارانداز به بخش خصوصی است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اضافه کرد: این میزان گوشت وارداتی گرم و منجمد از کشورهای روسیه، مغولستان، آفریقای جنوبی و کنیا با قیمت‌های تنظیم بازاری در فروشگاه های رفاه و کوروش و میادین میوه و تره بار عرضه می شود.

اکنون هر کیلوگرم لاشه گوسفندی وارداتی استرالیایی و رومانی ۲۶۶ هزار تومان، لاشه روسیه ۲۵۰ هزار تومان و طبق آخرین قیمت اعلامی بسته بندی قطعات از سوی انجمن بسته بندی ران و سردست ۳۷۰ هزار تومان در فروشگاه، ران و سردست ۳۷۵ هزار تومان برای مصرف کننده، گوشت گوساله وکیوم شده ۲۶۵ هزار تومان، ران، سردست، گردن و راسته گوساله ۲۹۹ هزارتومان در این بارانداز به فروش می رسد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی