رصد قیمتی BMW ‌در بازار؛

خودروهای چند میلیاردی در بازار ایران +جدول

کدخبر: 365948
اقتصادنیوز : رصد بازار خودروهای BMW نشان دهنده آن است که BMW X1 مدل 2017 بدون کارکرد قیمتی در حدود سه میلیارد و 500 میلیون تومان دارد.

 به گزارش اقتصادنیوز؛‌ ممنوعیت واردات خودرو موجب شد تا شنیدن رقم های میلیاردی برای خودروهای وارداتی در بازار کاملا طبیعی باشد؛ روندی که موجب شد تا خودروهای که در رده خودروهای لوکس قرار ندارند نیز با قیمت های میلیاردی کمی ارازن تر از خودروهای لوکس در بازار خرید و فروش شوند با این شرایط می توان گفت این روزها قیمت های چند میلیاردی تنها به خودروهای لوکس اختصاص ندارد و شرایط موجب شده تا تعداد زیادی از خودروهای وارداتی طعم میلیاردی شدن را بچشند. 

بازار BMW     

رصد بازار خودروهای BMW نشان دهنده آن است که BMW X1 مدل 2017 بدون کارکرد قیمتی در حدود سه میلیارد و 500 میلیون تومان دارد،‌ نکته جالب توجه آن است که این خودرو با قیمت چند میلیاردی به صورت محدود در بازار موجود است.

البته در خصوص BMW X1 این نکته قابل توجه است که امکان خرید بدون کارکرد آن برای متقاضیان وجود دارد اما در خصوص سایر  BMW‌ های متقاضیان یا باید به مدل کارکرده آن بسنده کنند و یا به خرید گذرموقت رضایت دهند.

ارزیابی بازار خودروهای BMW نشان دهنده آن است که در حال حاضر BMW i8  با کارکرد 17 هزار کیلومتر قیمتی در حدود 10 میلیارد و 500 میلیون تومان دارد، خودرویی که به تعداد بسیار اندک در بازار موجود است و این امر موجب شده تا قیمت آن از به بیش از 10 میلیارد تومان برسد.

قیمت BMW X4 نیز در حال حاضر با 30 هزار کیلومتر کارکرد در حدود 5 میلیارد و 200 تومان است، در خصوص این خودروها این نکته را نیز باید در نظر گرفت که با توجه به ممنوعیت واردات از یک سو و عدم عرضه از سوی نمایندگی رسمی این خودروها با قیمت های متفاوت و بعضا دلبخواه در بازار عرضه می شوند که این امر موجب شده تا نتوان رنج قیمتی دقیقی برای این خودروها در نظر گرفت.  

BMW X4 یک خودرو لوکس شاسی بلند کوچک است که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. سیستم انتقال قدرت ایکس۴ با ایکس۳ مشترک بوده و موتور های آن در دو مدل ۴ و ۶ سیلندر بنزینی و دیزلی عرضه می‌شوند که البته بازار ایران تنها شاهد عرضه مدل 2 لیتری بنزینی توربو شارژ با 245 اسب بخار است. ایکس۴ کمی از ایکس۳ بزرگتر ولی نسبت به ایکس۵ کوچکتر است.

اما متقاضیان خرید 6BMW X مدل 2020 با توجه به ممنوعیت واردات خودرو به کشور باید به خودرو با پلاک گذر موقت بسنده کنند. به گفته فعالان بازار خودرو 6BMW X مدل 2020 با قیمت 130 هزار دلار با پلاک موقت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و با دلار 30 هزار تومانی می شود 3 میلیارد و 900 میلیون تومان.

خریداران خودروهای گذر موقت هر سه ماه باید نسبت به تمدید پلاک اقدام کنند که این امر می تواند برای خریداران این خودرو چالش برانگیر شود.

i330 BMW مدل 2018 را می توان پرفروش‌ترین نسخه‌   سری 3 دانست. این مدل هم با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوشارژ به حجم ۲ لیتر ارائه می‌شود، اما قدرت ۲۵۰ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. نهایت قدرت در ۵۲۰۰ دور بر دقیقه و بیشترین گشتاور از ۱۴۵۰ تا ۴۸۰۰ دور بر دقیقه حاصل می‌شود. در حال حاضر این خودرو با 16 هزار کیلومتر کارکرد با قیمت 4 میلیارد و 450 میلیون در بازار قیمت گذاری شده است.

BMW 1

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما