کدخبر: ۳۷۱۴۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رزم حسینی: خودور سه قیمتی شده است

وزیر صمت: ۴۰ سال است یک خودرو خوب و ارزان دست مردم نداده ایم

اقتصادنیوز : وزیر صمت در یک موضع صریح برای اولین بار بعد ازرای اعتماد به آنچه حمایت از برخی خودروسازان خواند حمله کرد گفت در این ۴۰ سال یک خودرو با کیفیت دست مردم ندادیم.

به گزارش اقتصادنیوز؛ علیرضا رزم حسینی در کرمان و در در جمع خبرنگاران تیغ انتقاد رو متوجه خودروسازان بزرگ کشور کرد و گفت بازار برای این دو خودروساز انحصاری شده است و در این ۴۰ ساله نتوانستیم یک خودرو با کیفیت و قیمت پایین تولید کنیم چرا که دو شرکت دولتی بازار خودرو را در دست گرفته‌اند؛ به همین دلیل بازار خودور انحصاری شد، حمایت‌های بی جا انجام شد، ممنوعیت واردات رقم خورد و این دو شرکت با هر قیمت و کیفیتی اقدام به تولید خودرو کردند.

 وزیر صمت با اشاره به انحصارطلبی در بازار خودرو برای اصلاح ساختار و کم رنگ کردن تاثیر حضور دلال‌ها از مردم خواست به منظور بهبود وضعیت زمان بدهند.   

وزیر صمت با اشاره به اینکه متأسفانه ما نتوانستیم و یا نخواستیم که با مردم صادقانه صحبت کنیم و  از جمله مواردی که در تعامل با مردم صداقت به خرج ندادیم بحث خودرو بود؛ چرا که حق هر ایرانی است که از یک خودرو با کیفیت و قیمت پایین استفاده کند.

بازار خودرو سه قیمتی شده

رزم حسینی در ادامه به با اشاره به اینکه بازار خودرو در حال حاضر 3 قیمتی شده است عنوان کرد: در حال حاضر خودرو در بازار ۳ قیمتی شده است که شامل ارائه قیمت شورای رقابت، قیمت تمام شده توسط شرکت و قیمت بازار است از طرف دیگر به دلیل رشد نقدینگی زیاد، پول‌های کلانی یکدفعه وارد بازار خودرو شد و دلال‌های مالی نیز برای سود بیشتر ورود پیدا کردند.

رزم حسینی ابراز کرد: جلساتی برای بحث قیمت خودرو تشکیل دادیم و با مشارکت بخش خصوصی و با هماهنگی مجلس طرحی را آماده کردیم و امیدواریم که این انحصار را بشکنیم، رقابت  ایجاد شود همچنین از طریق تقویت شرکت‌های خصوصی شاهد افزایش کیفیت و کاهش قیمت خودرو باشیم.

تولید خودرو افزایش می‌یابد

رزم حسینی در ادامه از رشد تولید خبر داد و افزود: باید به این نکته نیز اشاره کرد که در شرایط سخت جنگ اقتصادی قرار داریم، شاید کامل هم نتوانیم برنامه‌های پیش بینی شده را انجام بدهیم اما سعی می‌کنیم وضعیت بهتر شود به دنبال افزایش تولید خودرو هستیم لذا تا پایان سال ۹۰۰ هزار خودرو تولید و اگر بخش خصوصی فعال بشود، این آمار بیشتر می‌شود در نتیجه انشاءلله شاهد کاهش قیمت و افزایش کیفیت خودرو خواهیم بود.

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
69 نفر این پست را پسندیده اند