بازگشت پراید به کانال 100 میلیون تومان

ترمز کاهش قیمت خودرو کشیده شد + جدول

کدخبر: 376554
پس از کاهش نسبی قیمت خودرو در چند روز اخیر، امروز 11 آذر 1399 شاهد توقف این روند و آغاز مجدد روند افزایش قیمت‌ها بودیم. به طور مثال پراید امروز با حدود 13 میلیون تومان افزایش باردیگر مرز 100 میلیون تومان را شکست و درایستگاه 108 میلیون‌تومانی پارک کرد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ ارزیابی بازار خودرو بیانگر آن است که بازار امروز شکل صعودی به خود گرفت و پراید 131 که طی روزهای اخیر از کانال 100 میلیون خارج شده بود و با قیمت 95 تا 97 میلیون تومان در بازار قیمت خورده بود؛ امروز قیمت این خودرو در بازار به 108 میلیون تومان رسید.  پراید 111 نیز از رشد قیمت بی نصیب نبود و امروز قیمت آن به 135 میلیون تومان رسید. رشد قیمت محصولات پراید در بازار درحالی رخ داده که بسیاری از خودروها یا تغییر قیمتی نداشته‌اند و یا تغییر قیمت آنها اندک بوده است.

در میان محصولات ایران خودرو نیز دو خودرو پرطرفدار این شرکت یعنی 206 تیپ 2 و تیپ 5 رشد قیمت داشته اند؛ به طوریکه پژو 206 تیپ دو امروز با 20 میلیون تومان افزایش، 199 میلیون تومان و تیپ 5 نیز با 10 میلیون تومان افزایش، 260 میلیون تومان در بازار معامله شده است. سایر محصولات این شرکت نیز همانند سایپایی‌ها یا رشد قیمت نداشته اند و یا تغییر اندکی را تجربه کرده اند.

دو دلیل رشد قیمت

اما در خصوص دلایل رشد قیمت خودرو در بازار فعالان این بازار دو عامل را ذکر می کنند. به گفته فعالان این بازار رشد قیمت خودرو در بازار در حالی رخ داده که دریک روز گذشته اتفاق عجیبی در بازار رخ نداده که بتوان افزایش قیمت را به آن نسبت داد،با این شرایط فعالان بازار خودرو براین نکته تاکید می کنند که با توجه به تعطیلات کشور و بسته بودن نمایندگی ها می‌توان این افزایش قیمت در بازار را به بازیگران خودرو نسبت داد، این اظهارات در حالی از سوی بسیاری از فعالان بازار مطرح می شود که بسیاری نسبت به این افزایش قیمت اظهار بی اطلاعی می کنند.

اما دومین عاملی که می توان به آن اشاره کرد توقف روند کاهش قیمت‌ها در بازارهای دیگر از جمله سکه و ارز دانست. امروز روند این دو بازار با خروج فاز نزولی مجدد  وارد فاز صعودی شد. 

قیمت سایپایی ها در بازار

از دیگر محصولات در بازار می توان به «تیبا صندوقدار» اشاره کرد؛  ارزیابی بازار خودرو نشان می دهد که امروز با قیمت 112 میلیون تومان معامله شده است.

قیمت «تیبا2»  معمولی نیز امروز 126 قیمت خورد ، اما ساینا  که به لحاظ قیمتی و حتی فرمی هم تراز تیبا است نیز امروز با قیمت 127 میلیون تومان در بازار معامله شد.

قیمت ایران خودرویی ها در بازار

اما « پژو 206 صندوقدار» دیگر محصول  خانواده 206 که بیش از همه تاکنون توانسته نظر خانواده ها را به خود جلب کند امروز در بازار با محدوده قیمتی252 میلیون تومان قیمت خورد.

از خانواده سمند نیز « سمند LX» امروز در بازار با محدوده قیمتی 170 میلیون تومان عرضه شد و این خودرو با موتور EF7    بدون آپشن نیز با قیمت حدود 200 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد.

از دیگر محصولات این خانواده می‌توان به «سمند سورن» اشاره کرد، این خودرو که بسیار محدود در بازار عرضه می شود امروز با قیمت 227 میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.  

11111111111

 

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید