تعلل گمرک در معرفی خودروهای رسوبی به سازمان اموال تملیکی

کدخبر: 379895
گمرک ایران، باید در خصوص آخرین وضعیت خودروهای در گمرک مانده بدون مشکل قضایی شفاف سازی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ مدیر کل دفتر واردات گمرک ایران در بخشنامه ای به گمرکات اجرایی در خصوص تعیین تکلیف خودروهای در گمرک مانده اعلام کرد، پیرو بخشنامه 12 مهر ماه سال جاری معاون فنی گمرک، در خصوص بخش پایانی بخشنامه فوق الاشاره مبنی بر "در خصوص ما بقی خودروهای توقیفی مطابق با مقررات حاکم اقدام لازم و قانونی معمول گردد" خواهشمند است دستور فرمایید در مواردیکه از خودروهای سواری رفع توقیف گردیده و خودروی مورد نظر مشمول فهرست منضم به بخشنامه مرکز مبارزه با  جرائم سازمان یافته نمی‌باشد، با توجه به اینکه مهلت ترخیص سایر خودروها بر اساس بخشنامه سوم تیر ماه  این دفتر مستند به مصوبه هیئت دولت، در تاریخ 26 شهریور ماه امسال به پایان رسیده مطابق مقررات عمل شود.

بر این اساس، اجرای احکام صادره و  ترخیص خودروهای رفع توقیف اعلام شده، منوط به تمدید مجدد مهلت ترخیص خودروهای سواری موجود و ابلاغ آن توسط این دفتر میباشد.

سوالی که در اینجا وجود دارد این است که اگر خودرویی در سه ماه گذشته به لحاظ قضایی رفع توقیف شده است آیا باید در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار میگرفت یا نه؟ برای شفاف شدن تعداد و آخرین وضعیت خودروهای در گمرک مانده بدون مشکل قضایی گمرک ایران باید شفاف سازی کند.

بر اساس بخشنامه ای که اخیرا از سوی معاون فنی گمرک  ابلاغ شد هیچ کالایی بیش از دو ماه نمیتواند در  بنادر و انبارهای عمومی معطل بماند در غیر این صورت کالا باید مشمول مقررات متروکه شود.

گمرک

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • تحلیلگران کیتکو سمت و سوی اونس را تحلیل کردند

    تحلیلگران سایت کیتکو در نظرسنجی اخیر پیش‌بینی کردند هفته آینده طلا روندی افزایشی به خود بگیرد.

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید