افزایش قیمت محصولات سایپا با آغاز هفته + جدول

کدخبر: 381741
امروز 6 دی ماه 1399 با شروع هفته جدید سایپایی ها نیز همانند ایران خودرویی ها نسبت بههفته پیش روند معکوس به خود گرفتند و مجددا رشد قیمت را تجربه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ بسیاری از مشتریانی که قصد خرید پراید را داشتند، امیدوار بودند تا این خودرو مرز بالای 100 میلیون تومان را رد نکند، اما امروز بازار شکل متفاوتی به خود گرفت و پراید 131 که در هفته پیش تا مرز 100 میلیون عقب‌نشینی کرده بود با رشد نسبی قیمت، 102 میلیون معامله شد.

از جمله محصولات سایپا که امروز قیمت آنها را مورد بررسی قرار داده‌ایم، می توان به «پراید 111»، «پراید 131»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد. خودروهای که در میان پرتیراژها در بازار بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته فعالان بازار خودرو نوسان اندک قیمت در بازارهای لیدر به خصوص بازار ارز و افزایش اندک  قیمت دلار در روزهای آخر هفته گذشته عمده دلیلی است که موجب شد تا بازار خودرو رشد قیمت را تجربه کند.

از سوی دیگر فعالان بازار خودرو معتقدند نبود تقاضا در بازار موجب شده تا بازار خودرو در رکود به سر ببرد و تغییر در قیمت نه به دلیل تقاضا که به دلیل سایر عوامل بیرونی رخ می دهد.

قیمت پرطرفداری سایپا در بازار

براساس ارزیابی بازار خودرو «پراید 131» که مدت ها است با وجود آنکه تولید آن متوقف شده و همچنان عنوان خودرو ارزان را برای خود حفظ کرده است،  امروز همانند روز گذشته با قیمت   102 میلیون تومان در بازار قیمت خودرو، این خودرو با توجه به قیمت پایین خود نسبت به سایر محصولات موجود در بازار توانسته طرفداران خاص خود را داشته باشد.

اما قیمت مدل هاچ‌بک پراید یا همان «پراید 111»  نیز نسبت به روز گذشته یک میلیون ارزان تر شد و با قیمت 119 میلیون تومان در بازار معامله شد.  تولید این خودرو نیز همانند پراید 131 متوقف شده اما این خودرو با توجه به قیمت و اسپرت بودن آن همچنان متقاضیان بسیاری دارد، این امر موجب شده تا این خودرو در بازار در رده خودروهای پرطرفدار قرار گیرد.

«تیبا2 معمولی» دیگر محصول سایپا نیز با توجه به اینکه در رده خودروهای هاچ بک قرار دارد طرفداران خاص خود را دارد، امروز بیشترین افت قیمت را تجربه کرد و با افت 7 میلیونی قیمت در بازار با قیمت 121 میلیون تومان معامله شد. «تیبا صندوقدار» نیز با توجه به قیمتی که در بازار عرضه می شود توانسته نظر متقاضیان را به خود جلب کند براساس ارزیابی بازار امروز با محدوده قیمتی 112 میلیون‌تومان در بازار قیمت خورد.

«ساینا» هم همانند سایر محصولات سایپا بدون تغییر ماند و  در بازار با قیمت 125 در بازار معامله شد .

 

سایپا 6 دی

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید