قیمت « پژو پارس LX » کارکرده در بازار + اینفوگرافیک

کدخبر: 382631
اقتصادنیوز : پژو پارس طرفداران بسیاری در بازار ایران دارد و به‌دلیل استقبال گسترده از پژو پارس، شرکت ایران خودرو در طی سالیان اخیر تیپ‌های مختلفی از این خودرو را به بازار عرضه کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ یکی از انواع پژو پارس یعنی پارس LX  است که از لحاظ موتور، امکانات و گیربکس با پارس سال (معمولی) تفاوت دارد. پژو پارس ال ایکس در بخش فنی به موتور TU5 مجهز شده است که درواقع به پژو 206 تیپ 5 تعلق دارد. این موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر دارای حداکثر توان 108 اسب بخار قدرت و 142 نیوتن‌متر گشتاور است که باعث می‌شود این سدان 1185 کیلوگرمی طی زمانی در حدود 13.2 ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست یابد. پژو پارس LX برای انتقال نیروی تولید شده توسط پیشرانه از یک گیربکس 5 سرعته دستی (BE3) استفاده می‌کند. همچنین مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 7.6 لیتر در هر 100 کیلومتر و حداکثر سرعت 190 کیلومتر بر ساعت از دیگر مشخصات پژو پارس LX محسوب می‌شود.

اقتصادنیوز در گزارشی به برآوردهای قیمتی این خودرو پرداخته است. مدل های معرفی شده  دارای سند دست اول نیستند یا با آسیب دیدگی های در بدنه همراه شده اند. البته تاکید می شود قیمت گذاری خودروهای کارکرده بسیار سلیقه‌ای و براساس نظرفروشنده و خریدار صورت می گیرد، اما برخی مراجع بر مبنای سال تولید، کارکرد ماشین و  نوع رنگ و سطح آسیب دیدگی اقدام به قیمت گذاری این خودروها می‌کنند. این گزارش بازتاب دهنده دیدگاه این مراجع است.

ماشین دست دو پارس)

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما