افت قیمت در خانواده پژو و سمند + جدول

کدخبر: 387086
اقتصادنیوز : خانواده پژو 206 و سمند امروز افت قیمت در بازار را تجربه کردند و نسبت به روز گذشته ارزان تر شدند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ استارت کاهش قیمت‌ها از آبان ماه همزمان با تغییر وتحولات سیاسی در آمریکا زده شد و طی حدود دوماه با وجود نوسانات مقطعی، روند کلی بازار نزولی شد.  به گفته فعالان بازار خودرو محصولات پرتیراژ شرکت ایران خودرو امروز 30 دی‌ماه افت 1 تا 2 میلیون تومانی را تجربه کرد.

ارزیابی بازار خودرو بیانگر آن است که از میان محصولات این شرکت امروز خانواده پژو 206  افت یک تا میلیونی را تجربه کرد و از میان خانواده سمند نیز سمندLX  معمولی و با موتور EF7 افتی یک میلیون تومانی داشته است.

به گفته فعالان بازار خودرو افت قیمت در بازار در حالی امروز شکل گرفت که بازار هفته گذشته نیز نزولی بودو بیشتر محصولات پرطرفدار این شرکت افت قیمت را تجربه کرده‌بودند، رسیدن بازار دلار به  کانال 21 هزار تومان یکی از عمده دلایلی است که فعالان بازار خودرو افت قیمت در بازار را به آن نسبت می دهند و معتقدند هرچند بازار خودرو همانند دلار ریزش قیمت را تجربه نکرد، با این حال روند بازار نزولی است. از سوی دیگر در حالی بازار خودرو روند نزولی به خود گرفته است که به گفته فعالان بازار خودرو همچنان تقاضا در بازار وجود ندارد؛ این به معنی آن است که هنوز خریداران با بازار آشتی نکرده اند و این امر موجب شده تا قیمت‌گذاری ها براساس عرضه و تقاضا صورت نگیرد. فعالان بازار خودرو بر این نکته نیز تاکید می کنند که علاوه بر عوامل مذکور نبود تقاضا در بازار به انتظار بیشتر افت قیمت از سوی خریداران نیز مربوط می شود.

2 ایران

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما