بازار خودروهای کارکرده

قیمت مگان کارکرده در بازار + اینفوگرافیک

کدخبر: 387322
اقتصادنیوز : مگان را می توان یک خودرو خانواده محبوب دانست که در زمان ورود به بازار ایران با توجه به رنج قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده بود توانست نظر بسیاری را به خود جلب کند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ مگان در دو نسل تولید و وارد بازار جهان شد، اما دومین نسل این خودرو که در سال 2002 توسط شرکت رنو معرفی شد پا به بازار ایران گذاشت و از سال 2006 واردات آن به کشور آغاز شد.

با استقبال خریداران از این خودرو پس از مدتی و با توافقی که میان گروه سایپا و رنو صورت گرفت این خودرو وارد خطوط تولید ایران شد و از سال 1387 به عنوان خودروی جدید به خطوط تولید سایپا پیوست و تولید نخستین مدل‌های آن از همان سال وارد بازار شد.

رنو مگان با دو موتور 1.6 و 2.0 لیتری در بازار ایران عرضه شد. قدرت این دو موتور به ترتیب 115 و 132 اسب بخار است. این قدرت به وسیله جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک و یا 5 سرعته دستی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. رنو مگان به ویژه در مدل 2000 سی سی قدرت کافی دارد و می‌توان آن را خودرو قابل اعتمادی دانست.

اقتصادنیوز در گزارشی به برآوردهای قیمت مگان کارکرده پرداخته است. مدل های معرفی شده  دارای سند دست اول نیستند یا با آسیب دیدگی های در بدنه همراه شده اند. البته تاکید می شود قیمت گذاری خودروهای کارکرده بسیار سلیقه‌ای و براساس نظرفروشنده و خریدار صورت می گیرد، اما برخی مراجع بر مبنای سال تولید، کارکرد ماشین و  نوع رنگ و سطح آسیب دیدگی اقدام به قیمت گذاری این خودروها می‌کنند. این گزارش بازتاب دهنده دیدگاه این مراجع است.

ماشین دست دو مگان)

 

تیتر یک
  • بازارهای رمز پایه نزولی شدند

    اقتصاد نیوز:قیمت مهم‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا کاهش یافت. سوال پیش روی تحلیل‌گران این است که این تغییرات در جهت اصلاح…

از دست ندهید
بلیط هواپیما