بازار خودروهای کارکرده

قیمت کارکرده هاچ بک لوکس ( DS 3 ) در بازار + اینفوگرافی

کدخبر: 388432
اقتصادنیوز : ​3 DS کوچک ترین محصول این شرکت است که یک هاچبک لوکس محسوب می شود با این حال نمی توان آنرا یک هاچبک ارزان قیمت دانست. سیتروئن C3 و 3 DS را روی پلت فرم مشترک تولید کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ هرچند جلوی نام DS، شرکت سیتروئن فرانسه ذکر شده است؛ اما در اصل این خودرو توسط شرکت دانگ فنگ و در کارخانه‌ای در کشور چین تولید می شود.

سیتروئن برای کوچکترین عضو 3 DS دو نوع موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری و 3 سیلندر 1.2 لیتری در نظر گرفته که بنا به تجهیزات و امکانات نصب شده در شش نسخه مختلف عرضه خواهد شد.

اولین گزینه موتور 1.2 لیتری 3 سیلندر تنفس طبیعی بوده که قدرتی برابر با 80 اسب بخار را تولید کرده و برای انتقال قدرت به یک جعبه دنده 5 سرعته دستی مجهز گردیده است.

 دومین گزینه انتخابی همان موتور 3 سیلندر 1.2 لیتری بوده که مجهز به یک توربو شارژر جهت تزریق هوا گردیده است. از همین رو حداکثر قدرت خروجی این موتور با احتساب توربوی نصب شده برابر با 110 اسب بخار گردیده است.در این نسخه قویتر دو مدل جعبه دنده 6 سرعته دستی و 6 سرعته اتوماتیک EAT6  را شاهد خواهیم بود. 3 DS با این موتور به حداکثر سرعت 190 کیلومتر در ساعت دست پیدا خواهد کرد و می تواند در مدت زمان 9.6 ثاینه سرعت خودر را از حالت سکون به 100 کیلومر برساند. همچنین مصرف سوخت این خودرو در حدود 4.5 لیتر در 100 کیلومتر خواهد بود.باید اشاره کرد شرکت آرین موتور این پیشرانه را برای عرضه در ایران در نظر گرفته است اما تاکنون مشخص نشده که کدامیک از دو جعبه دنده اتوماتیک و دستی را برگزیده است.

اقتصادنیوز در گزارشی به برآوردهای قیمتی 3 DS پرداخته است. مدل های معرفی شده  دارای سند دست اول نیستند یا با آسیب دیدگی های در بدنه همراه شده اند. البته تاکید می شود قیمت گذاری خودروهای کارکرده بسیار سلیقه‌ای و براساس نظرفروشنده و خریدار صورت می گیرد، اما برخی مراجع بر مبنای سال تولید، کارکرد ماشین و  نوع رنگ و سطح آسیب دیدگی اقدام به قیمت گذاری این خودروها می‌کنند. این گزارش بازتاب دهنده دیدگاه این مراجع است.

ماشین دست دو (6)

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما