تولید بیش از ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در ۱۰ ماهه امسال

کدخبر: 391841
اقتصادنیوز : به گزارش اقتصادنیوز؛ داده های اعلام شده از سوی وزارت صمت حاکی از تولید ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودروی سواری از سوی کارخانه های داخلی از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه است.

به گزارش اقتصادنیوز، رصد آمار اعلام شده در مقایسه با تولید ۶۱۵ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودروی سواری در ۱۰ ماه سال ۹۸ رشد ۱۳.۹ درصدی نشان می‌دهد.

براساس آمار اعلام شده تولید وانت در این مدت با رشد ۱۴ درصدی به ۶۸ هزار و ۲۹۸ دستگاه رسید. تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون تا پایان دی‌ماه در هم‌سنجی با پارسال با افت ۹.۷ درصدی همراه بود و به یک‌هزار و ۵۳۷ دستگاه رسید.

از سوی دیگر در این مدت در بخش ماشین‌آلات کشاورزی نیز تولید کارخانجات داخلی با رشد همراه بود، به‌طوری که ۵۱۹ دستگاه کمباین و ۱۷ هزار و ۷۱۳ دستگاه تراکتور تولید شد که به ترتیب رشد ۴۴.۲ درصدی و افزایش ۱۳.۶ درصدی داشته است.

افزایش ۱۶.۸ برابری ظرفیت تولید خودروی سواری 

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین حاکی از ایجاد ظرفیت ۲ میلیون و ۶۹۹ هزار دستگاهی در تولید خودروی سواری تا پایان سال گذشته است. آماری که در مقایسه با ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی افزایش ۱۶.۸ برابری نشان می‌دهد.

در سال ۵۷ و ابتدای انقلاب، خودروسازان داخلی فقط ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو تولید می‌کردند.

این ظرفیت تا سال ۹۲، یک میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه بود. بر این اساس در هفت سال گذشته در دولت «تدبیر و امید» ظرفیت تولید خودروی سواری رشد ۴۲ درصدی داشته است.   

 

 

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما