مدارک خودرو جدید هفته آینده به سازمان محیط زیست ارسال می شود

اخذ مجوز استاندارد «شاهین» در پیچ آخر

کدخبر: 394197
اقتصاد نیوز : سازمان محیط زیست ایران اعلام کرده است که سایپا شاهین خودرو جدید گروه همچنان استاندارد یورو ۵ را اخذ نکرده به همین دلیل نباید شماره گذاری شود،‌ در مقابل این اظهار نظر ریس مرکز ملی کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای سازمان حفاظت محیط زیست نظر دیگری دارد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ در این خصوص محمد مهدی میرزایی قمی رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است، تمام گزارش‌های فنی و مدارک مربوط به مسایل زیست‌محیطی خودروی شاهین قرار است هفته آتی به سازمان محیط زیست ارسال شود تا بررسی‌های لازم صورت گیرد.

به گفته رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به اینکه در نتایج برخی از آزمون اولیه زیست محیطی خودروی شاهین که به صورت غیر رسمی دریافت شده، مشکل خاصی مشاهده نشده، به نظر می‌رسد، مجوز‌های نهایی نیز برای پلاک گذاری صادر شود؛ قطعا اگر مشکلی هم وجود داشته باشد، پیگیری شده و حل می‌شود.

صراحت مطرح شده در خصوص غیراستاندارد بودن این خودرو در حالی است که رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص به این نکته اشاره می کند که تمام گزارش‌های فنی و مدارک مربوط به مسایل زیست‌محیطی خودروی شاهین قرار است هفته آتی به سازمان محیط زیست ارسال شود تا بررسی‌های لازم صورت گیرد.

شده است.

به گفته رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست؛ اساسا اینکه گفته می‌شود سازمان حفاظت محیط ‌زیست با پلاک گذاری خودروی شاهین مخالف است، صحت ندارد و اشتباه است.

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: روند اخذ مجوز زیست محیطی هر مدل خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی این گونه است که بر اساس دستورالعمل‌ها، تست‌ها و آزمون‌های زیست محیطی را انجام می‌دهند و مدارک مورد نیاز را به شرکت‌های بازرسی که مورد وثوق سازمان حفاظت محیط زیست هستند، ارسال می‌کنند.

او افزود: بعد از بررسی‌های فنی و تطابق با استاندارد‌های زیست محیطی توسط شرکت‌های بازرسی، گزارش‌ها به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال می‌شود و در صورت تایید رویه ها، طی نامه‌ای به پلیس راهور، پلاک گذاری بلامانع اعلام می‌شود.

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست افزود: ارائه مجوز یک فرآیند اداری است و شایسته نیست در فضای عمومی و رسانه‌ای درباره ممنوعیت شماره گذاری یک خودرو صحبت شود، چرا که با این گونه خبر‌ها تنها برای مردم نگرانی خاطر ایجاد می‌کنیم.

او تصریح کرد: از طرفی وقتی هنوز مدارک به صورت کامل به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال نشده است، چرا باید پیش داوری و اعلام کرد که سازمان حفاظت محیط زیست با شماره‌گذاری شاهین مخالف است.

میرزایی قمی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست مخالفتی با شماره گذاری شاهین یا هر خودرو دیگری ندارد، تاکید کرد: خودروی شاهین یک پروژه ملی است و در این پروژه از نیروی انسانی، مهندسان ایرانی و دانش فنی داخلی استفاده شده، از این رو سازمان حفاظت محیط زیست در چارچوب قوانین، ضوابط و دستورالعمل‌ها در کنار پروژه‌های ملی است و قطعا حمایت از پروژه شاهین مستثنی از این رویکرد نیست.

 با توجه به توضیحات ارائه شده موضوع پیش فروش و ارائه مجوز شماره‌گذاری فراتر از خودروسازان و مجموعه سایپا است؛ چرا که مجوز پیش فروش خودرو را کمیته خودرو وزارت صمت می‌دهد. شرکت‌های خودروسازی مجوز پیش فروش را از وزارت صمت دریافت می‌کنند و متاسفانه در این بین هیچ گونه استعلامی از سازمان محیط زیست در خصوص دارا بودن مجوز‌های زیست محیطی مربوطه صورت نمی‌پذیرد.

در این میان طی دو نوبت مکاتبه رسمی؛ یکی در سال گذشته و یکی هم اخیراً از وزارت صمت خواسته شده که قبل از ارائه مجوز پیش فروش محصولات خودرویی، حتما استعلام زیست محیطی خودرو را از سازمان حفاظت محیط زیست اخذ کنند و سپس نسبت به پیش فروش خودرو اقدام کنند.

 

گزارش - پیش فروش صد میلیونی با وجود نداشتن استاندارد لازم!

اقدام دیر شاهین  

بهزاد اشجعی کارشناس صنعت خودرو گفت: مراحل گرفتن مجوز جدید به این صورت است که خودروساز باید فرآیند تست‌های استاندارد آلایندگی را در یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان محیط زیست زیر نظر بازرس سازمان طی کند.

او بیان کرد: پس از طی کردن مراحل استاندارد، گزارش‌های این آزمایش برای سازمان محیط زیست باید ارسال شود تا این بتوانیم مجوز استاندارد آلایندگی را صادر کرد، اما تاکنون سایپا این کار را انجام نداده است. اهمیت ارتقای استاندارد یورو ۴ به یورو ۵ در این است که باعث کاهش انتشار اکسید‌های نیتروژن، افزایش میزان دوام آلایندگی خودرو‌ها از ۱۰۰ هزار کیلومتر به ۱۶۰ هزار کیلومتر پیمایش، ارتقای سیستم‌های پایش و تجهیزات کنترل کننده آلایندگی خودرو‌ها می‌شوند.

شاهین را بشناسید

در تیر ۹۷ سایپا، اقدام به طراحی خودرویی جدید کرد که اسم این خودرو جدید را رهام گذاشت، مرداد ماه امسال هم از این خودروی جدیدی که قرار بود زمستان امسال وارد بازار شود، رونمایی کرد. خودرویی جدید که پلتفرم مشترک با تویوتا بلتا و ولکس سی ۳۰ بهره می‌برد و در آن از موتور تقویت‌شده سایپا تیبا استفاده شده است.

سایپا شاهین ابتدا قرار بود از موتور ۱٫۶۵ لیتری خودرو برلیانس اچ۳۳۰ استفاده کند، اما به دلیل تحریم‌های ۱۳۹۷ و خروج برلیانس از ایران این موضوع منتفی شد. در نهایت تصمیم گرفته شد که از نمونه تقویت شده و دارای توربوشارژر پیشرانه خودروی تیبا در این خودرو استفاده شود.

این گروه خودروسازی اقدام به پیش فروش این خودرو جدید کرد و بر اساس اطلاعیه‌هایی که منتشر شد، قرار بود زمستان امسال به بازار عرضه شود. برای اولین بار، شاهین در خرداد ماه ۹۹، در لیست پیش فروش سایپا دیده شد و حدود ۱۰ هزار نفر در این مرحله از ثبت نام شرکت کردند و برای اولین پیش فروش شاهین، ثبت نام کردند.

پیش پرداخت خودروی شاهین در تیرماه امسال ۸۰ میلیون تومان اعلام شده بود و بعد از گذشت چهار ماه قیمت پیش پرداخت این خودرو  ۵۰ میلیون تومان افزایش داشت و به ۱۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

گزارش - پیش فروش صد میلیونی با وجود نداشتن استاندارد لازم!


 

 

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۱ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز:امروز ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی دولت امروز از مرز ۳۰۰ میلیارددلار گذشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما