خودروهای مونتاژی در اتاق انتظار

دوقطبی در بازار خودرو؛سرعت قیمت 7خودرو مونتاژی

کدخبر: 411488
اقتصادنیوز : نوسان نرخ ارز طی روزهای اخیر سردرگمی در بازار خودروهای مونتاژی را به همراه داشته است. بطوریکه طی یک هفته اخیر برخی مونتاژی هم رشد10 تا 20 میلیون تومانی در بازار داشتند و برخی دیگر طعم افت 5 تا 40 میلیون تومان را چیشیدند. در واقع قیمت خودرو در بازار مونتاژی هم جهت حرکت نکرده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ رصد بازار برخی از خودروهای مونتاژی حکایت از آن دارد که امروز این خودروها در بازه قیمتی 308 تا 900 میلیون تومان در بازار معامله شدند و تمایل خودروهای مونتاژی بیشتر به سمت کاهش قیمت بوده است.

به گفته فعالان بازار خودرو، سهم افت قیمت خودرو  در هفته جاری بیش از افزایش قیمت بود این در حالی است که در نیمه اردیبهشت اکثر این خودروها با رشد قیمت در بازار مواجه شدند و فعالان بازار خودرو پیش بینی می کردند که با باز شدن مراکز شماره گذاری و نمایندگی های فروش شاهد رشد بیشتر قیمت در این بازار باشیم که این پیش بینی همانند خودروهای وارداتی و داخلی درست از آب درنیامد. با این شرایط می توان گفت مونتاژی ها نیز در انتظار نتایج مذاکرات روزهای خود را سپری می کنند و منتظرند تا ببینند آیا همکاران خارجی خودروسازان داخلی مجدد به کشور باز خواهند گشت یا نه؟  

در اکوایران ببینید: خبری که خودروها را گران می‌ کند

قیمت هایما در سرازیری

قیمت هایما«هایما» خودروی چینی که آبان سال جاری تولید آن در ایران خودرو متوقف شد، در رده خودروهای چینی لوکسی قرار دارد که طرفداران بسیاری دارد، ایران خودرو اعلام کرد که امکان ارسال قطعات منفصله این خودرو به ایران فراهم نیست و  این امر موجب شد تا تولید این خودرو متوقف شود. براساس رصد بازار   «هایما S7» اتومات در مدل 99 طی روزهای اخیر با توجه به رنگ با قیمت 600 میلیون تومان در بازار قیمت خورد. «هایما S5» اتومات نیز در مدل 99 طی روزهای اخیر با قیمت  597 میلیون تومان در بازار معامله شد. با توجه به قیمت این دو مدل در بازار می توان گفت نسبت به هفته گذشته این دو خودرو به ترتیب افتی 15 تا 40 میلیون و افت 13 میلیون تومان داشته اند.

قیمت نیو مزدا 3؛ افت و خیز رنگ ها

مزدا 3 جدید نیز در سال 1389 توسط گروه بهمن در 2 نوع سدان و هاچبک عرضه شد. این خودرو تا سال 1398 در خط تولید گروه بهمن قرار داشت. با وجود توقف تولید این خودرو هنوز در بازار می توان مدل کارنکرده آن را پیدا کرد. براساس رصد بازار مزدا در روزهای اخیر مدل سدان این خوردو  با رنگ سربی 885 میلیون تومان و رنگ سفید آن با قیمت880 میلیون تومان عرضه شدند. با این شرایط می توان گفت نسبت به هفته گذشته رنگ سربی این خودرو افتی 15 میلیون تومانی و رنگ سفید آن با رشد 20 میلیونی در بازار معامله شده است.

پژو 2008 مدل 99 چند؟

  پژو 2008 دیگر مونتاژی بازار را می توان یک خودروی خانوادگی چندکاره، در کلاسSUV های جمع و جور محسوب کرد که توانسته از زمان ورود به بازار ایران طرفداران بسیاری را به خود جلب کند.  پژو 2008 در زمان ورود به بازار ایران قیمتی در حدود 110 میلیون تومان داشت. اما در روزهای اخیر مدل 1399 این خودرو  با رنگ سفید  در بازار با قیمت 900 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد.

قیمت جک 17 میلیون تومان افتاد

جک از دیگر خودروهای چینی در بازار است که مدل شاسی بلند آن طرفداران بسیاری دارد. مدل « جکG4 » مدل 99 که در رده های خودروهای سدان قرار دارد که در هفته سپری شده بیشترین افت قیمت را تجربه کرده و با قیمت 308 میلیون تومان در بازار داد و ستد شد و افتی 17 میلیونی را تجربه کرد. «جک S3» مدل 99 نیز امروز در بازار 445 میلیون تومان در بازار معامله شد و با رشد 10 میلیونی نسبت به هفته قبل روبرو شد.

مونتاژی

 

تیتر یک
  • نگاه تحلیلگران به نشست ژنو و آینده مناسبات دو ابرقدرت؛

    اقتصادنیوز: در اجلاس رؤسای جمهور آمریکا و روسیه، جو بایدن و ولادیمیر پوتین در ژنو آنچه بیش از هرچیز دیگر روشن به نظر…

از دست ندهید
بلیط هواپیما