رییس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح کرد:

بهبود وضعیت خودروسازان با دسترسی به بازارهای خارجی

کدخبر: 414277
اقتصادنیوز : در دویست و بیست و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت رییس جمهور ضمن تمجید از خودروسازان اعلام کرد که صنعت خودرو قطعا با تغییر شرایط و گشایش در دسترسی به بازارهای خارجی و کاهش هزینه مبادله، فضای مساعدتری را تجربه خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ در دویست و بیست و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت رییس جمهور ضمن تمجید از خودروسازان اعلام کرد که صنعت خودرو قطعا با تغییر شرایط و گشایش در دسترسی به بازارهای خارجی و کاهش هزینه مبادله، فضای مساعدتری را تجربه خواهد کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور در این جلسه گفت: به رغم همه فشارهای جنگ تحمیلی اقتصادی و عوارض اقتصادی ناشی از کرونا، این صنعت در سال 1399 توانسته به رشد تولید دست یابد.

روحانی با تاکید بر پیروزی ملت ایران در جنگ اقتصادی، گفت: ارقام رشد تولید در بخش های مختلف صنعتی کشور، بهترین شاهد بر بی ثمر بودن سیاست فشار حداکثری آمریکا است که خود آنها را به اعتراف به شکست این سیاست ها وادار کرده است و با توجه با مذاکرات اخیر انجام شده در وین، به صراحت آمادگی خود را برای رفع تحریم ها وفق برجام اعلام کرده اند و ما به مذاکرات تا توافق نهایی ادامه خواهیم داد.

وی همچنین تصریح کرد: صنعت خودرو که در سخت ترین شرایط، توانسته مقاومت کند و تولید خود را افزایش دهد، قطعا با تغییر شرایط و گشایش در دسترسی به بازارهای خارجی و کاهش هزینه مبادله، فضای مساعدتری را تجربه خواهد کرد و رشد و توسعه خود را در محیط اقتصادی متعادل تر ادامه خواهد داد.

رییس جمهور افزود: سیاست دولت نیز حمایت از این صنعت و تقویت توان رقابتی خودروسازهای داخلی خواهد بود.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما