رصد بازار خودروهای داخلی؛

بی اعتنایی بازار به قیمت های جدید خودروسازان

کدخبر: 414283
اقتصادنیوز: قیمت های جدید برخی از خودروها روزگذشته در حالی از سوی خودروسازان اعلام شد که بازار خودروهای پرطرفدار امروز بی اعتنا به قیمت های جدید و بدون تغییر در بازار عرضه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ فهرست منتشر شده از سوی خودروسازان نشان از آن داشت که برخی از محصولات رشد بیش از 9 درصدی قیمتها را تجربه کردند و برخی دیگر که شامل  محصولات سایپا می شود نیز این رشد قیمتها تا بیش از 10 درصد بوده است.

با این وجود امروز بازار خودرو نسبت به قیمتهای جدید خودروسازان واکنشی نداشته و ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که قیمت خودروها در بازار تغییری نداشته است.

به گفته فعالان بازار خودرو انتظار برای مشخص شدن نتایج مذاکرات وین از یک سو و ریزنوسان های نرخ دلار از سوی دیگر سایر عوامل را تحت تاثیر قرار داده اند و موجب شده اند تا بازار در روزهای انتظار به سر ببرد.

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می توان به «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که محصولات پرطرفدار سایپا امروز بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند. در این خصوص می توان به «کوییکR » اشاره کرد این خودرو که روز گذشته با افت یک میلیونی قیمت در بازار عرضه شد امروز بدو تغییر و با قیمت 154 میلیون تومان قیمت گذاری شد. «کوییک معمولی» نیز بدون تغییر امروز 148 میلیون تومان در بازار قیمت خورد.

از سوی دیگر «تیبا 2» معمولی نیز با قیمت 134 میلیون تومان و  «تیباصندوقدار» 124 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند. ساینا نیز امروز با قیمت 141 میلیون تومان در بازار معامله شد.

از سوی دیگر در میان محصولات سایپا می توان به خودرو «شاهین» اشاره کرد که اواخر سال گذشته به تعداد محدود و به صورت نمادین به خریداران این خودرو تحویل شد. شرکت سایپا در آن زمان قیمت 268 میلیون تومان را برای این خودرو تعیین کرد و مشخص نیست این خودرو در نهایت با چه قیمتی به دست خریداران خواهد رسید.

سایپا 2

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما