رصد بازار خودروهای داخلی؛

وضعیت بازار خودرو پس از پیروزی رئیسی در انتخابات + جدول قیمت

کدخبر: 420375
اقتصادنیوز: بازار خودروهای پرطرفدار سایپا امروز 29 خرداد1400 و با مشخص شدن رییس‌جهمور آینده با چه قیمتی معامله شدند؟

به گزارش اقتصادنیوز ؛ با اتمام انتخابات ریاست جمهوری و مشخص شدن رییس جهمور آینده، بازار خودرو که با افزایش قیمت به استقبال انتخابات رفته بود امروز دربازار درجا زد و بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شد.  ظاهرا بازار خودرو منتظر اتفاقات آینده است و همین امر موجب شد تا امروز خودروهای پرطرفدار داخلی به لاک خود فرو روند و بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شوند.

فعالان بازار خودرو هرچند پیش بینی می کردند که با اتمام انتخابات ریاست جمهوری بازار خودرو تکان خواهد خورد و از رکود خارج خواهد شد، اما ظاهرا این پیش بینی درست از آب در نیامد و باید منتظر روزهای آینده و اتفاقات پشت سر انتخابات بود.

ثبات قیمت در بازار خودرو امروز و با پایان انتخابات ریاست جمهوری تنها شامل محصولات سایپا نمی شود و ایران خودرویی ها نیز امروز تغییر قیمتی نداشته اند.

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو همچنین نشان دهنده آن است که خانواده تیبا نیز امروز امروز روز آرامی را پشت سرگذاشتند و «تیباصندوقدار» با قیمت 129میلیون تومان در بازار عرضه شد و مدل هاچ بک این خودرو «تیبا2» معمولی نیز بدون تغییر در بازار 136 میلیون تومان قیمت رقم خورد.

«ساینا» یکی دیگر از خودروهای پرطرفدار سایپا نیز امروز در بازار بدون تغییر با قیمت 146میلیون تومان عرضه شد.

«کوییک معمولی» و «کوییکR» نیز امروز تغییری در بازار نداشتند و  «کوییک معمولی» با قیمت 153 میلیون تومان و «کوییکR» نیز 159 میلیون تومان در بازار عرضه شدند.

از سوی دیگر با رصد بازار خودرو می توان گفت که براساس قیمت های جدید اعلامی از سوی شرکت های خودروساز قیمت شاهین نیز به 291 میلیون تومان رسید. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد.

سایپا 29 خرداد

 

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از آمار معاملات اوراق بدهی در بازار سهام؛

    در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق در یک جهش ۱۷۳ درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به ۲۳ هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان…

از دست ندهید
بلیط هواپیما