آمارهای سامانه کدال نشان داد

معرفی رکوردار فروش در ایران خودرو +نمودار

کدخبر: 423548
اقتصادنیوز: بررسی وضعیت تولید و فروش محصولات ایران خودرو براساس داده های کدال نشان دهنده آن است که بیشترین تولید و فروش در بهار سال جاری به خانواده پژو اختصاص داشت است.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال نشان دهنده آن است که نه تنها در بهار 1400 بلکه در خرداد ماه نیز خانواده 206 پیشرو در فروش و تولید بوده است.

داده های اعلام شده نشان دهنده آن است که در بهار سال جاری در مجموع 11 گروه خودرو در این شرکت تولید شده که از میان این محصولات تولید برخی از آنها در حد بسیار اندک بوده که این امر می تواند نشان دهنده تولید آزمایشی این محصولات باشد.

از دیگر نکات مورد توجه در جدول تولید و فروش ایران خودرو می توان به بازگشت تولید برخی خودروهای مونتاژی که تولید آنها به دلیل اعمال تحریم ها متوقف شده بود اشاره کرد. از سوی دیگر در لیست تولیدات بهار ایران خودرو نام خودروهای جدید مانند «تارا» نیز به چشم می خورد. با این شرای می توان گفت ایران خودرو برای ایجاد تنوع در میان محصولات خود همزمان با تولید محصولات قدیمی استارت خودروهای که تولید آنها متوقف شده بود را نیز زده و خطوط تولید را برای محصولات جدید نیز آماده می کند.

فروش پژو

 

تارا

پرفروش ترین خودرو

داده های اعلام شده در سامانه کدال نشان دهنده آن است که خانواده پژو در بهار 1400 با تولید 69 هزار و 77 دستگاه انواع پژو توانسته عنوان رکوردار تولید را در این شرکت از آن خود کند. علاوه بر تولید بیشترین فروش نیز در اولین فصل سال جاری به خانواده پژو اختصاص داشته، بطوریکه در این مدت در مجموع 59 هزار و 896 دستگاه از مجموع تولیدات بفروش رسیده است.

در خرداد ماه نیز در مجموع 29 هزار و 664 دستگاه انواع پژو در ایران خودرو تولید شده که از این میزان 26 هزار و 664 دستگاه از این خانواده به فروش رسیده است.

از محصولات جدید چه خبر؟  

اما از میان محصولات جدید ایران خودرو در مدت زمان مورد بررسی می توان به «تارا» اشاره کرد. براساس داده های اعلام شده هر چند در فرودین ماه در مجموع 188 دستگاه از این خودرو در ایران خودرو تولید شده، اما در خرداد ماه تولید این خودرو تنها یک دستگاه ثبت شده است.

براساس داده های اعلام شده در فروردین سال جاری در مجموع 188 دستگاه «تارا» در ایران خودرو تولید شده است. روند تولید این خودرو در بهار در حالی است که داده های اعلام شده حکایت از آن دارد که در خرداد ماه تنها یک دستگاه تولید شده است. از نکات جالب توجه این خودرو فروش 407 دستگاه از این خودرو در قبال تولید 188 دستگاه از آن در بهار سال جاری است.

پژو

 

هایما

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما