آمارهای سامانه کدال منتشر شد

معرفی پرفروش‌ترین خودرو در ثلث اول 1400 + نمودار

کدخبر: 435006
اقتصادنیوز : عنوان پرفروش ترین خودرو در ثلث اول سال 1400 به چه خودرویی رسید؟

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال نشان دهنده آن است که در میان محصولات تولیدی «سایپا»، «ایران خودرو» و «پارس خودرو» که تولید اکثر آنها در خرداد ماه متوقف شده است بیشترین رشد تولید و فروش به سه گروه «پژو» ، «خانواده تیبا» و «خانواده x100» و «دنا» اختصاص داشته و این چهار گروه توانسته اند عنوان رکوارد فروش و تولید در ثلث اول سال جاری به خود اختصاص دهند.

رصد وضعیت تولید این سه شرکت خودروساز نشان دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی خانواده پژو رکود بیشترین تولید و فروش را به خود اختصاص داده است. مجموع تولید این خانواده در مدت زمان مورد بررسی 103 هزار و 765 دستگاه بوده که از این تعداد 102 هزار و 66 دستگاه از تولیدات این گروه به فروش رسیده است. با توجه به پیشی گرفتن فروش نسبت تولید از فروش می توان گفت بخشی از تولید خانواده پژو به انبار ارسال شده است.

photo_۲۰۲۱-۰۸-۲۲_۱۴-۱۵-۲۸

براساس داده های کدال در مدت زمان مورد بررسی در مجموع 95 هزار و 335 دستگاه  «خانواده تیبا» در کشور تولید شده که از این تعداد 102 هزار و 930 دستگاه از این خودرو به فروش رسیده است. خانواده تیبا با توجه به رنج قیمتی پایین در بازار دارد توانسته در میان قشر متوسط طرفداران بسیاری پیدا کند. اختلاف فروش و تولید این خودرو می تواند به دلیل پیش فروش و فروش فوق العاده این خودرو باشد که موجب شده تا اختلاف میان فروش و تولید در میان داده های کدال دیده شود.

اما سومین محصول پرفروش و پرتیراژ در برگیرنده «خانواده x100» می شود. براساس داده های اعلام شده در این مدت 23 هزار و 703 دستگاه از خانواده x100 در کشور تولید شده که از این تعداد 17 هزار و 308 دستگاه به فروش رسیده است.

از سوی دیگر براساس داده های کدال در مدت زمان مورد بررسی در مجموع 16 هزار و 516 دستگاه انواع «دنا» در کشور تولید شده که از این تعداد 14 هزار و 717 دستگاه از این خودرو به فروش رسیده است. دنا یکی از خودروهایی که در حال حاضر توانسته نظر خریداران خودرو را به خود جلب کند و در پیش فروش ها نیز تقاضای بالایی را به خود اختصاص داده است.

photo_۲۰۲۱-۰۸-۲۲_۱۴-۱۵-۲۷

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما