کانزومر ریپورتس معرفی کرد:

بهترین و بدترین شتاب در خودروها

کدخبر: 436974
اقتصادنیوز : عدد شتاب صفر تا صد فقط یک عدد است و جنبه های دیگر مثل ترافیک، ایمنی و مصرف سوخت هم باید هنگام مقایسه لحاظ شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سایپانیوز ؛ به صرف آن که تست صفر تا صد خودروها چه عددی را نشان می دهد، نمی توان در مورد شتاب یک خودرو قضاوت کرد، چون در زندگی واقعی، لازم است دو عامل مهم دیگر و تأثیر آن هم لحاظ شود:‌ عامل ترافیک و عامل ایمنی.

این که یک خودرو بتواند در کمترین زمان ممکن از سرعت صفر به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد، مهم است، اما از آن مهم تر آن است که اگر این خودرو با این شتاب با مانعی برخورد کند، تا چه حد جان سرنشین یا پیاده در معرض خطر قرار می گیرد و آیا سامانه های به کار رفته در این خودرو قادر به اجتناب از مصیبت و تصادف خواهد بود یا نه.

با این حال برای همه خودرو دوستان و هواداران سرعت، این عدد صفر تا صد، مفهوم خاصی دارد و از این رو کانزومر ریپورتس تعدادی از خودروها را از لحاظ شتاب معرفی کرده است.

شاید بهتر باشد موقع اندازه گیری شتاب خودروها، میزان مصرف سوخت آنها هم در نظر گرفته شود. در آن صورت شاید دیگر لیستی که به دست می آید این فهرست که در ذیل به آن اشاره شده، به دست نیاید.

  پرشتاب ترین خودروها از نظر کانزومر ریپورتس

1111111111

کم شتاب ترین خودروها از نظر کانزومر ریپورتس

222222222222

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما