سامانه مالیات بر خودروهای لوکس راه اندازی شد + لینک سامانه

کدخبر: 473754
حمیدرضا محمدابراهیمی از راه اندازی سامانه مالیات بر خودروهای لوکس خبر داد و گفت: پیامک مشمولیت مالیات برای برخی از مالکان این خودروها ارسال شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا سرپرست اداره کل امور مالیاتی فارس از راه‌اندازی «سامانه مالیات بر خودروهای گران قیمت و لوکس» خبر داد.

حمیدرضا محمدابراهیمی با اشاره به راه اندازی سامانه مالیات بر خودروهای گران قیمت و لوکس گفت: تاکنون اطلاعات حدود 550 هزار خودرو در سامانه مذکور بارگذاری شده و پیامک مشمولیت مالیات برای برخی از مالکان این خودروها ارسال شده و متعاقبا برای سایر مالکان خودروهای گران قیمت و لوکس نیز پس از راستی آزمایی اطلاعات هویتی، پیامک ارسال خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سامانه مالیات بر خودروهای گران قیمت و لوکس، در راستای اجرای مقررات بند (ش) تبصره (6) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 در خصوص محاسبه مالیات سالانه خودروهای سواری و وانت دوکابین دارای شماره انتظامی شخصی تحت تملک خود و فرزندان کمتر از هجده سال و محجور تحت تکفل، راه اندازی شده است.

ابراهیمی درخصوص قابلیت های این سامانه عنوان داشت: نمایش تعداد و نوع خودرو به تفکیک خارجی و داخلی، نمایش ارزش خودرو به تفکیک خارجی و داخلی و میزان مالیات، امکان چاپ قبض و پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانک ملی ایران و واریز مستقیم مالیات به شماره حساب اداره کل امور مالیاتی فارس، امکان ثبت اعتراض مؤدی مالیاتی و همچنین امکان انتخاب اداره کل تشکیل پرونده از جمله قابلیت های این سامانه محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون این سامانه از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به نشانی https://my.tax.gov.ir  گزینه «مالیات خودروهای تحت تملک» در دسترس عموم مؤدیان محترم مالیاتی قرار دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی