رصد بازار خودروهای داخلی؛

افزایش 8 میلیونی «سورن پلاس» در هفته اول اردیبهشت + جدول

کدخبر: 491753
اقتصادنیوز: روند صعودی قیمت در بازار خودرو از فرودین ماه به اردیبهشت ماه منتقل شد، به طوریکه در اولین هفته دومین ماه 1401 شاهد رشد یک تا 8 میلیونی قیمت خودرو در بازار بوده ایم.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در اولین هفته اردیبهشت ماه «سمند سورن پلاس» رکورد رشد قیمت را به خود اختصاص داد و سایر خودروهای نیز با افزایش در بازار عرضه شدند.

فعالان بازار خودرو نوسان پی در پی نرخ دلار در هفته گذشته را یکی از عمده دلایل رشد قیمت خودور می دانند و معتقدند که رسیدن نرخ دلار به کانال 28 هزار تومان یکی از عمده دلایلی است که موجب شده تا بازار خودرو به روند صعودی خود ادامه دهد. از سوی دیگر بازار خودرو در حالی با نرخ دلار همراستا شده اند و شکل افزایشی به خود گرفته اند که در این هفته اخبار خوشی از احتمال صدور مجوز واردات خودرو به گوش رسید. بطوریکه در آخرین روز هفته گذشته رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب کلیات واردات خودرو خبر داد و عنوان کرد که با تصویب کلیات این طرح اولین گام برای واردات خودرو برداشته شد. با توجه به اینکه این طرح در روزهای آخر هفته تصویب شد فعالان بازار خودرو معتقدند که باید در انتظار تاثیر این خبر در روزهای آینده در بازار خودرو بود. با این شرایط می توان گفت بازار در انتظار خبرهای جدید است، اخباری که ممکن است به تغییر شکل در بازار خودرو منجر شود و این بازار را کاهشی کند.

وضعیت بازار خودرو

ارزیابی ها نشان می دهد که این هفته 13 خودروی پرطرفدار بازار، با افزایش قیمت های یک تا هشت میلیون تومانی رو به رو شده اند و چهار خودرو «تیبا 2 معمولی»،« سمند LX با موتور EF7»، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربواتومات» از قافله رشد قیمت ها عقب ماند و ثبات قیمت را در مقایسه با هفته قبل ثبت کرد.  در اولین هفته اسفند ماه «سمند سورن پلاس» با 8 میلیون تومان افزایش قیمت رکورددار گرانی شد. رشد قیمت «کوییک معمولی» هم در هفته سپری شده 6 میلیون تومان بوده است.

قیمت کوییک در بازار خودرو

این هفته خانواده کوییک با گرانی ها در بازار خودرو همراه شد و هر دو خودروی این خانواده افزایش پنج و 6 میلیون تومانی را ثبت کردند. «کوییک R» با این فزایش قیمت 223 میلیون تومانی شد و «کوییک معمولی» هم 215 میلیون تومان قیمت خورد.

«شاهین» هم این هفته با رشد یک میلیون تومانی قیمت رو به رو شد و 357 میلیون تومان دست به دست شد.

شاهین

 

قیمت تیبا در بازار خودرو

اما خانواده تیبا این هفته هم با رشد قیمت و هم بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شد. با این شرایط «تیبا صندوقدار» افزایش سه میلیون تومانی قیمت را در کارنامه معاملاتی خود ثبت و از مرز 200 میلیون عبور کرد و در بازار 202 میلیون تومان قیمت خورد. اما «تیبا 2 معمولی» هفته ای که گذشت را بدون تغییر سپری کرد و 209 میلیون تومان قیمت داشت.  

«ساینا» دیگر محصول گروه خودروسازی سایپا نیز این هفته پنج میلیون تومان گران شد و 209 میلیون تومان به فروش رفت.

تیبا

قیمت محصولات پژو در بازار

207 ها نیز این هفته با جریان گرانی همراهی کردند، هر دو محصول این خانواده با افزایش قیمت های پنج و چهار میلیون تومانی هفته را به پایان رساندند. «پژو 207 دنده ای» در آخرین روزهای فروردین پنج  میلیون تومان گران شد و 391 میلیون تومان از سوی فعالان بازار قیمت داده شد و «پژو 207 سقف شیشه ای» نیز با ثبت افزایش قیمت چهار میلیون تومانی 402 میلیون تومان شد.

پژو

قیمت خانواده سمند در بازار

در میان خانواده سمند نیز در هفته سپری شده «سمند LX » با افزایش سه میلیونی در بازار 283 میلیون تومان قیمت خورد. «سمند سورن پلاس» هم با رشد هشت میلیونی قیمت 329 میلیون تومان قیمت گذاری شد. اما «سمند LX با موتورEF7 » در مقایسه با هفته قبل بدون تغییر 323 میلیون تومان به فروش رسید.

در اکوایران ببینید؛

سمند

 قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار، «دنا پلاس توربو اتومات» این هفته بدون تغییر 492 میلیونی ماند. اما «دنا معمولی» افزایش قیمت یک میلیونی را ثبت کرد و با قیمت 386 میلیون تومان در بازار عرضه شد. «رانا پلاس» دیگر خودروی پرطرفدار بازار که این هفته بدون تغییر و 333 میلیون تومان قیمت خورد.

رانا

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی