مدیرعامل ایران خودرو تاخیر در تحویل خودرو را تکذیب کرد

کدخبر: ۵۳۱۹۷۸
اقتصادنیوز: مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد که این شرکت دیگر هیچ تاخیری در تحویل خودرو به مشتریان ندارد و شاهد این ادعا صفر شدن همه معوقات مربوط به تحویل خودرو است.
 مدیرعامل ایران خودرو تاخیر در تحویل خودرو را تکذیب کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مهدی خطیبی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در مشهد افزود:ایران خودرو در هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰ هزار خودرو بیشتر تحویل مشتریان داده است و هم اینک نزدیک به ۵۰ هزار دستگاه تولید در ماه دارد

وی اضافه کرد: پارسال در همین زمان ایران خودرو در تحویل ۳۵ هزار دستگاه خودرو تاخیر داشت به این معنا که از زمان تحویل به موقع خودروها گذشته بود که به هر دلیلی در پارکینگ مانده بود اما اکنون تحویل خودروها به موقع در حال انجام است.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: امسال ایران خودرو باید ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو بیشتر از سال گذشته تولید کند اما میزان تعهداتش در تولید ۶۰ هزار دستگاه کمتر از سال گذشته است و این نشان می دهد که وضعیت اقتصاد ایران خودرو بهتر از سال قبل است.

خطیبی افزود: امروز شرکت ایران خودرو خراسان سومین محصول شرکت "هایما" در ایران را به نام "هایما ۸ اس" به تولید انبوه رسانده است که این محصول یکی از پرامکانات ترین خودروهای شاسی بلندی است که در ایران و خاورمیانه تولید می شود که هشت رنگ متنوع دارد و در سال آینده تنوع رنگ آن به ۱۴ مورد خواهد رسید.

وی ادامه داد: تا پایان سال، پنج هزار دستگاه از هایما ۸ اس تولید می شود و براساس برنامه ریزی انجام گرفته و توافقی که با شرکت هایما شده است از دی ماه امسال تا دی ماه سال ۱۴۰۲ ، ۶۰ هزار خودرو از محصولات هایما در گروه صنعتی ایران خودرو تولید خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو گفت:  علاوه بر هایما ۵ اس و ۷ اس، بهمن ماه امسال خودرو جدید دیگری با نام ۷ ایکس از شرکت هایما در ایران خودرو تولید می شود که در نوع خود بی نظیر بوده و بسیار باکیفیت است.

خطیبی با بیان این که تا پایان سال هر ماه یک محصول جدید از سوی این شرکت عرضه می شود افزود: از دیگر محصولات ایران خودرو از گروه ایران دیزل، مینی بوس برقی است.

وی اضافه کرد: اردیبهشت یا خرداد ماه سال آینده خودرو "ایران مووی کا ۱۲۵" که تولید صنعتی آن شروع شده و باید آزمایش های خود را پشت سر بگذارند به تولید انبوه خواهد رسید و تجاری سازی طرح  "تی ام ۲۱" نیز از مرداد ماه سال آینده در ایران خودرو آغاز می شود.

خطیبی در پاسخ به سوالی در خصوص معوقات ایران خودرو به قطعه سازان گفت: از اردیبهشت ماه امسال پرداخت مطالبات قطعه سازان منظم شده، البته بعد از آن یکی ۲ ماه شرایط مطلوب نبود اما بعد شرایط تغییر کرده و اکنون یک رضایتمندی نسبی بین قطعه سازان به وجود آمده است.

 

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت

    اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر ۳ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۴۳۶…

از دست ندهید
کارگزاری مفید