واکنش تند وزارت صمت به دست و دلبازی اخیر ایران خودرو

کدخبر: ۵۴۶۲۴۹
گروه صنعتی ایران‌خودرو، اخیرا در اقدامی برای تعدادی از مدیران خود، حواله تخصیص محصول هایما ۸S با قیمت کارخانه، ارائه کرده است
واکنش تند وزارت صمت به دست و دلبازی اخیر ایران خودرو

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، تصاویر و اطلاعاتی منتشر شده است که در آن به تخصیص و تحویل محصول هایما ۸S به قیمت کارخانه (یک‌ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان) برای تعدادی از مدیران گروه صنعتی ایران‌خودرو اشاره شده و این گروه صنعتی مدیران خود را مورد لطف قرار داده است.

این موضوع در حالی مطرح شده که بازار با التهاب روبرو است و علیرغم کاهش قیمت‌ها طی یک هفته اخیر همچنان قیمت‌ها با قیمت‌های ‌مصوب درب کارخانه و حتی قیمت واقعی مطابق با ارزش کیفی محصولات، فاصله بسیار دارد؛ بر همین اساس به نظر می‌رسد، در شرایط فعلی وجود این امکان برای خودروسازان که محصولات خود را با قیمت کمتر از بورس کالا به مدیران خودرو بدهد، جایز نباشد.  

به دنبال این موضوع، وزارت صمت واکنش نشان داده است.

امید قالیباف- سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت- در این رابطه اظهار کرد: امروز (سه‌شنبه) برابر اخبار واصله و بررسی‌های اولیه، مشخص شد شرکت ایران‌خودرو تعدادی خودروی هایما S۸ را با قیمت کارخانه به مدیران خود اختصاص داده است؛ این اقدام نه‌ تنها در شرایط کنونی بازار خودرو ناپسند است، بلکه با سیاست‌های مبارزه با رانت دولت و وزارت صمت نیز در تعارض قرار دارد.

وی ادامه داد: از این‌رو از شرکت ایران‌خودرو خواسته شده تا ضمن ابطال تخصیص این خودروها توجه بیشتری نسبت به تبعات اینگونه تصمیم‌ها داشته باشند.

مشاور وزیر صمت ضمن تاکید بر اینکه به محض دریافت این خبر وزارت صمت وارد صحت سنجی موضوع شد، گفت: پس از بررسی‌های اولیه و اثبات قضیه، اقدامات لازم  در جهت استیفای منافع مردم و حذف رانت شکل گرفته انجام شد.

قالیباف تصریح کرد: وزارت صمت هیچگونه رانتی را در هیچ زمینه‌ای برنمی‌تابد و به محض اطلاع، قاطعانه برخوردهای لازم را انجام خواهد داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی