گزارش «اقتصادنیوز» از رصد بازار خودروهای داخلی؛

حرکت خلاف جهت «هایما اس 8» در بازار/ قیمت هایما 20 میلیون ارزان شد + جدول

کدخبر: ۶۰۴۷۱۴
اقتصادنیوز: ارزیابی بازار نشان‌ می‌دهد هرچند بازار خودرو امروز شکل و شمایل افزایشی به خود گرفته بود و برخی از محصولات هم ثبات قیمت داشتند، اما «هایما S8»در بازار به افت قیمت خود ادامه داد.
حرکت خلاف جهت «هایما اس 8» در بازار/  قیمت هایما 20 میلیون ارزان شد + جدول

به گزارش اقتصادنیوز؛ تغییر شکل بازار خودرو امروز در حالی شکل گرفت که در یک هفته اخیر همواره شاهد افت قیمت در این بازار بودیم، روندی که امروز تغییر و کرد و غالب پرطرفدارهای ایران خودرو با رشد راهی بازار شدند. به گفته فعالان بازار خودرو «هایما S8» تنها خودرویی است که امروز هم به روند کاهش قیمت خود در بازار ادامه داد، براساس ارزیابی بازار این خودرو امروز هم افتی 20 میلیونی را تجربه کرد تا در یک هفته سپری شده کاهشی 255 میلیونی را تجربه کرده باشد. این امر نشان‌دهنده آن است که خودروهای مونتاژی بیشترین اثرپذیری را از باز شدن سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی داشته‌اند.

افت قیمت خودرو در بازار در حالی رقم خورده که دلار امروز بازار روندی افزایشی داشته، اما بازار از این روند پیروی نکرد و به کاهش خود ادامه داد.

با توجه به رصد بازار می‌توان گفت بیشترین کاهش قیمت در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز به  «هایما S8» رسید و این خودرو افتی 20 میلیونی داشت. اما برخلاف این خودرو «دنا پلاس 6 دنده توربو» امروز با رشد 4 میلیونی راهی بازار شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایما S8»، «تارا اتومات V2»، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتومات AT» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است «پژو 206 دنده‌ای » در بازار 480 میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت. اما «هایما S8 پلاس» امروز هم شکل کاهشی خود را حفظ کرد و افت 20 میلیونی را تجربه کرد و در بازار یک میلیارد و 550 میلیون تومان قیمت خورد.          اما ارزیابی بازار از رشد قیمت «تارا اتوماتV2» در بازار امروز دارد و قیمت این خودرو  768 میلیون تومانی شد.

اما براساس ارزیابی‌ها می‌توان گفت «دنا پلاس 6دنده توربو» هم امروز رشدی 4 میلیون تومانی داشت و 739 میلیون تومان قیمت خورد و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با قیمت 805 میلیون تومان راهی بازار شد و رشدی یک میلیونی را به خود اختصاص داد. بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «207 دنده‌ای» هم در بازار 605 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی یک میلیون تومانی داشت.

ایران اقتصاد 26

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی