قیمت خودروهای داخلی در بازار

کورس دلار و خودرو در بازار + جدول قیمت

کدخبر: ۶۳۱۹۶۹
اقتصادنیوز: بازار خودرو امروز شنبه ۱۲ اسفندماه را با نوسان پشت سرگذاشت، با این شرایط شاهد رشد قیمت برخی از خودروها و تغییر کانال آنها بوده‌ایم.
کورس دلار و خودرو در بازار + جدول قیمت

به گزارش اقتصادنیوز: فعالان بازار خودرو معتقدند در روزهای اخیر، شاهد افزایش نرخ دلار در بازار آزاد بوده‌ایم، این افزایش قیمت، به طور طبیعی بر قیمت خودروهای داخلی نیز تاثیر گذاشته است. کارشناسان معتقدند که این افزایش قیمت، به دلیل افزایش نرخ دلار و همچنین تورم در کشور است.

از سوی دیگر برخی از کارشناسان معتقدند که این قیمت‌ها برای بسیاری از مردم غیرقابل دسترس شده و قدرت خرید آنها را به شدت کاهش داده است. دولت تاکنون وعده‌های بسیاری برای ساماندهی بازار خودرو اما تاکنون این وعده‌ها عملی نشده است و مردم منتظرند تا ببینند که دولت چه تدابیری برای کنترل قیمت خودرو در نظر خواهد گرفت.

رصد بازار نشان می‌دهد برخی از خودروها امروز با افزایش قیمت روبرو شدند، برخی دیگر با افت قیمت مواجه شده‌اند و غالب محصولات ایران خودرو و سایپا بدون تغییر قیمت باقی مانده‌اند. این نوسانات عجیب، نشان‌دهنده عدم ثبات در بازار خودرو و تردید خریداران در مورد آینده قیمت‌ها است.

بررسی بازار نشان می‌دهد از هفته گذشته بسیاری از خودروهای داخی تغییر کانال را تجربه کردند و امروز هم این تغییر کانال به «دنا پلاس 6 دنده توربو» رسید و این خودرو را وارد کانال 900 میلیونی‌ها کرد. در میان ایران سایپایی‌ها هم امروز «کوییک دنده‌ایS» بیشترین رشد قیمت را به خود اختصاص داد و رشد 6 میلیونی را تجربه کرد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار و نسبت آخرین روز گذشته «پژو 206 دنده‌ای» 590 میلیون تومان  قیمت‌گذاری شد و رشد 10 میلیون تومانی داشت. اما «هایما S8» که در آخرین روز هفته گذشته به مرز دو میلیارد تومان نزدیک شده بود امروز با کاهش 10 میلیونی در بازار عقب نشینی کرد و یک میلیارد و 980 میلیون تومان قیمت خورد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم 928 میلیون قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز خانواده دنا هم با رشد در بازار قیمت‌گذاری شدند، با این شرایط «دنا پلاس 6 دنده توربو» 902میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 7 میلیون تومانی داشت و با این شرایط وارد کانال 900 میلیونی‌ها شد. «دنا پلاس توربو اتومات» هم با افزایش 20 میلیونی در بازار 990 میلیون قیمت‌‌گذاری شد و به مرز یک میلیارد رسید. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 749 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت.

اقتصاد 12

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس ارزیابی قیمت‌ها، «شاهینG» در بازار 719 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و افت 3 میلیون تومانی داشت. ارزیابی بازار نشان می‌دهد در میان خانواده کوییک امروز «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 430 میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت و «کوییک دنده‌ایS» هم با رشد 6 میلیونی در بازار 418 میلیون تومانی شد. اما خانواده تیبا امروز تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز 382 میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا هاچ بک EX» هم 392 میلیون تومانی شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز یک میلیون افزایش قیمت داشت و در بازار 416 میلیون تومان قیمت‌‌گذاری شد.

اقتصاااد 12

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید