گزارش «اقتصادنیوز» از قیمت خودروهای داخلی در بازار

قیمت دنا پلاس اتومات بالا رفت؛ پژو 207 ارزان شد+ جدول قیمت خودرو

کدخبر: ۶۴۲۵۰۳
اقتصادنیوز: بازار خودروهای داخلی هرچند امروز شاهد کاهش قیمت اکثر خودروها بود، با این حال، برخی از خودروها برخلاف روند کلی بازار، افزایش قیمت را تجربه کردند.
قیمت دنا پلاس اتومات بالا رفت؛ پژو 207 ارزان شد+ جدول قیمت خودرو

به گزارش اقتصادنیوز؛ به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر، روند کلی بازار کاهشی است. عوامل متعددی از جمله کاهش قدرت خرید مردم، افزایش نرخ تورم و کاهش تقاضا برای خودرو در این امر نقش دارند. افت نرخ دلار در بازار یکی از دلایلی است که می‌توان نوسان قیمت در بازار امروز را به آن نسبت داد، روندی که موجب شده تا فعالان این بازار به این نکته اشاره ‌کنند که پیش‌بینی روند آینده بازار خودرو دشوار شده است.  با این حال، با توجه به شرایط اقتصادی و سیاست‌های دولتی  می‌توان انتظار داشت که بازار در کوتاه‌مدت با نوسانات و عدم ثبات روبرو باشد.

رصد بازار نشان می‌دهد امروز «دنا پلاس توربو اتومات» با کاهش 11 میلیونی در بازار قیمت گذاری شد و بیشترین کاهش قیمت را به خود اختصاص داد و « پژو 207 پانوراما اتومات» هم امروز با رشد 8 میلیونی بیشترین رشد قیمت را تجربه کرد.

قیمت محصولات ایران خودرو

 در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار «دنا پلاس توربو اتومات» یک میلیارد و 89 میلیون تومان قیمت خورد و نسبت به روز گذشته افتی 11 میلیونی را تجربه کرد. «پژو207 پانوراما اتوماتیک» هم با افزایش 8 میلیونی 1088 میلیون تومانی شد. از سوی دیگر «هایما S7» هم در بازار یک میلیارد و 695 میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت.  ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا V2 اتومات» هم امروز بدون تغییر 993میلیون تومان قیمت گذاری شد.

 از سوی دیگر در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو پارسLX» هم در بازار 886 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت و «رانا پلاس» هم 643 میلیون قیمت خورد و رشد 3 میلیونی داشت.

اقتصاااااد 4

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 765 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و کاهش یک میلیونی داشت. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R دنده‌ای» بدون تغییر در بازار 457 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «کوییک دنده‌ایS» هم 443 میلیون تومانی شد و رشدی 4 میلیونی را تجربه کرد. از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی ماند. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز 449 میلیون تومان قیمت‌ خورد و افت یک میلیونی داشت و «اطلس» خودرو جدید سایپا هم با افزایش 5 میلیونی 595 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

اقتصاد 4

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید