رصد بازار خودروهای داخلی

تداوم ریزش قیمت خودرو در بازار؛ دنا پلاس توربو اتومات 25 میلیون ارزان شد+ جدول

کدخبر: ۶۴۷۶۴۶
اقتصادنیوز: قیمت خودروهای پرطرفدار در بازار امروز هم روند کاهشی داشتند و با این شرایط روند افت قیمت وارد دومین هفته خود شد.
تداوم ریزش قیمت خودرو در بازار؛ دنا پلاس توربو اتومات 25 میلیون ارزان شد+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز؛ استارت کاهش قیمت خودرو از ابتدای هفته گذشته زده شد و بررسی بازار نشان می‌دهد این روند با شروع هفته جاری ادامه داشته و بیشتر خودروهای داخلی و مونتاژی در بازار با کاهش در بازار قیمت‌گذاری شده‌اند.

رصد بازار خودرو نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای داخلی که امروز بیشترین کاهش قیمت را داشتند می‌توان به «دنا پلاس توربو اتومات» اشاره کرد. فعالان بازار خودرو تداوم کاهش قیمت دلار عمده دلیل کاهشی شدن قیمت خودرو در بازار می‌دانند و به این نکته اشاره می‌کنند که افت نرخ دلار در بازار موجب شده تا قیمت خودرو در سراشیبی قرار گیرد.

با توجه به ارزیابی بازار می‌توان گفت «دنا پلاس توربو اتومات» امروز در بازار کاهش 25 میلیونی داشت و این کاهش برای «تارا اتوماتV2» به 16 میلیون رسید.

قیمت محصولات ایران خودرو

 در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز در بازار «دنا پلاس توربو اتومات» با افت 25 میلیونی در بازار 970 میلیون قیمت‌گذاری شد. با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو207 پانوراما اتوماتیک» هم بدون تغییر 895 میلیون تومانی ماند. از سوی دیگر «هایما S7» هم در بازار یک میلیارد و 640 میلیون تومان قیمت گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. در میان ایران خودرویی‌ها امروز «تارا V2 اتومات» هم 950 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی 16 میلیونی داشت. «رانا پلاس» هم 615 میلیون تومان در بازار قیمت خورد و افت 2 میلیونی داشت. از سوی دیگر، در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو پارسLX» هم در بازار  بدون تغییر 775 میلیون قیمت خورد.

اقتصاااد 29

 قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 714 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و افتی 6 میلیونی داشت. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 445 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت، اما «کوییک دنده‌ایS» با افت 8 میلیونی در بازار 417 میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر، ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز بدون تغییر 432 میلیون تومان قیمت‌ خورد و افتی 3 میلیونی را تجربه کرد و هش قیمت «اطلس» هم با کاهش 5 میلیونی در بازار امروز 570 میلیون تومان رسید.

اقتصادنیوز 29

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی