رصد بازار خودروهای داخلی

سرگردانی پرطرفدارهای داخلی و مونتاژی‌ها؛ کورس 10 میلیونی در بازار خودرو+ جدول

کدخبر: ۶۵۰۱۹۶
اقتصادنیوز: روند بازار خودرو امروز 9 خرداد 1403 همچنان شکل نوسانی داشت و پرطرفدارهای داخلی و مونتاژی‌ها به سرگردانی خود ادامه دادند.
سرگردانی پرطرفدارهای داخلی و مونتاژی‌ها؛ کورس 10 میلیونی در بازار خودرو+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز؛ از روز گذشته و با نوسانی شدن نرخ دلار قیمت خودرو از ثبات خارج شد و با این شرایط شاهد افت، رشد و در برخی از موارد ثبات قیمت خودرو در بازار بودیم. به گفته فعالان بازار خودرو تاثیر روند افزایشی روزهای گذشته با کمی تاخیر به بازار خودرو امروز رسید، البته برخی از خودروها از نرخ امروز دلار تبعیت کردند و به کاهش و ثبات خود ادامه دادند. به گزارش اقتصادنیوز، دلار طی سه روز گذشته روندی افزایشی داشت؛ روندی که امروز متوقف شد و این امر سردرگمی بازار خودرو را به همراه داشت.   

با توجه به قیمت ‌خودروهای داخلی و مونتاژی می‌توان گفت، امروز «دنا پلاس توربو اتومات» و «هایماS7» در بازار رشدی 10 میلیون تومانی داشتند و در مقابل «تیبا هاچ‌بکEX» با کاهش 10 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز 990 میلیون  قیمت‌گذاری شد و افزایشی 10 میلیونی داشت. با بررسی بازار می‌‌توان گفت امروز «پژو 207 اتوماتیک» هم 870 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. اما «هایما S7» در بازار افزایشی 10 میلیونی داشت و یک میلیارد و 640 میلیون تومان قیمت خورد. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» در بازار 925 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و نسبت به روز گذشته رشدی 5 میلیونی داشت. «رانا پلاس» هم با افزایشی 3 میلیونی در بازار 613 میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو پارسLX» امروز بدون تغییر 840 میلیون تومانی شد.

اقتصاااد 9

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 722 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد 2 میلیونی را ثبت کرد. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R دنده‌ای» بدون تغییر در بازار 445 میلیون تومان قیمت خورد، اما «کوییک دنده‌ایS» در بازار کاهشی 5 میلیونی داشت و 422 میلیون تومان قیمت خورد. ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 410 میلیون تومانی شد و تغییر افت 10 میلیون تومانی قیمت‌گذاری شد.  بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد در بازار ثابت امروز «ساینا دنده‌ای S» بدون تغییر 427 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم افزایشی 7 میلیونی داشت و در بازار570 میلیون تومان شد.

اقتصاد 9

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی