رصد بازار خودروهای داخلی

انتخابات بازار خودرو را سیاسی کرد؛ فراق خریدار و فروشنده+ جدول

کدخبر: ۶۵۳۰۴۹
اقتصادنیوز: بازار خودرو پس از دو روز افت خیز قیمتی مجدد به خواب رفت و با این شرایط پرطرفدارهای داخلی و مونتاژی امروز تغییر قیمتی نداشتند.
انتخابات بازار خودرو را سیاسی کرد؛ فراق خریدار و فروشنده+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز، بازار خودرو که در یک هفته اخیر تحت تاثیر تب انتخابات ثبات نسبی را تجربه می‌کرد، در دو روز گذشته شاهد نوسانات قیمت دنا پلاس اتوماتیک بود. با این حال، امروز این خودرو بدون تغییر قیمت به روند عادی خود بازگشت.

تحلیلگران بازار معتقدند که نوسانات اخیر قیمت دنا پلاس اتوماتیک موقتی بوده و به دلیل جو روانی حاکم بر بازار رخ داده است. آنها پیش‌بینی می‌کنند که بازار خودرو در روزهای آینده به ثبات خود ادامه دهد و قیمت‌ها نوسان قابل توجهی نداشته باشد.

ارزیابی بازار نشان می‌دهد امروز نرخ دلار هم ثابت بوده، تغییر نرخ دلار یکی از دلایلی است که فعالان بازار تغییر قیمت خودرو را به آن نسبت می‌دهند. از سوی دیگر فعالان بازار خودرو معتقدند با توجه به نبود تقاضا برای خرید و فروش ثبات قیمت در بازار طبیعی است.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز 990 میلیون  قیمت‌گذاری شد و نسبت به روز گذشته تغییر قیمت نداشت. با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو 207 اتوماتیک» هم 890 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییری نداشت. «هایما S7» هم یک میلیارد و 650 میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» در بازار 925 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 618 میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  835 میلیون تومانی ماند.

اقتصاد 23

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار 720 میلیون تومانی ماند. خانواده کوییک هم امروز   بدون تغییر بودند، با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 441 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم 420 میلیون تومان قیمت خورد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار 429 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم بدون تغییر در بازار 568 میلیون تومانی شد.

اقتصااااد 23

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی