رصد بازار خودروهای داخلی

رکورد در بازار خودرو رکورد زد/ قفل قیمت‌ها باز نشد+ جدول قیمت

کدخبر: ۶۵۴۲۷۴
اقتصادنیوز: پرطرفدارهای داخلی و مونتاژی‌‌ها امروز هم تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط رکود در بازار خودرو وارد یازدهمین روز خود شد تا یک رکورد جدید از آن به ثبت برسد.
رکورد در بازار خودرو رکورد زد/ قفل قیمت‌ها باز نشد+ جدول قیمت

به گزارش اقتصادنیوز،‌ تثبیت قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی‌ که از شنبه گذشته آغاز شده بود،‌ امروز وارد یازدهمین روز خود شد و با توجه به تعطیلی روز گذشته، فعالان بازار خودرو پیش‌بینی می‌کنند روند ثبات قیمت‌ها حداقل تا ابتدای هفته جاری ادامه داشته باشد.

فعالان و معامله گران بازار خودرو معتقدند عوامل سیاسی و اقتصادی این روزها دست به دست هم داده‌اند تا بازار شکل ثابت به خود بگیرد و تماشاچیان از خریداران و فروشندگان پیش بیفتند.

امری که به عقیده این گروه از معامله گران، ناشی از ثبات قیمت دلار و نوسان آن در دامنه رنج است. این اسکناس آمریکایی بیش از یک هفته است که در یک محدوده قیمتی مشخص قراردارد و همین موضوع یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر بازار است که این روزها در کنار بحث داغ انتخابات توانسته به ملاک و معیار تعیین قیمت خودرو بدل شود.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز 990 میلیون  قیمت‌گذاری شد و نسبت آخرین روز هفته گذشته تغییر قیمت نداشت. با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو 207 اتوماتیک» هم 890 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییری نداشت. «هایما S7» هم یک میلیارد و 650 میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» در بازار 925 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 618 میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  835 میلیون تومانی ماند.

اقتصاااد 29

 قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.  از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار 720 میلیون تومانی ماند. خانواده کوییک هم امروز   بدون تغییر بودند، با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 441 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم 420 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار 429 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم بدون تغییر در بازار 568 میلیون تومانی شد.

اقتصاد 29

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی