رصد بازار خودروهای داخلی

بازار خودرو در برابر دلار خم نشد؛ فریز قیمت‌ خودرو در سایه انتخابات + جدول

کدخبر: ۶۵۶۶۹۶
اقتصادنیوز: با وجود نوسان قیمت دلار در روزهای اخیر، بازار خودرو امروز نیز شاهد هیچ‌گونه تغییری در قیمت‌ها نبود و خودروهای داخلی و مونتاژی در رکود کامل به سر بردند.
بازار خودرو در برابر دلار خم نشد؛ فریز قیمت‌ خودرو در سایه انتخابات + جدول

به گزارش اقتصادنیوز؛ همزمان با افزایشی شدن نرخ دلار و تغییر کانال آن بسیاری تصور از فعالان بازار خودرو می‌کردند که قیمت خودرو از چسبندگی خارج خواهد شد،‌ اما روند بازار نشان داد که تمایل بازار همچنان به ثبات قیمت است. ثبات قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی از هفته اول خرداد ماه آغاز شد و با توجه به شرایط موجود در کشور تا امروز ادامه پیدا کرد.

به گفته فعالان بازار خودرو بی‌توجهی خریداران و فروشندگان به تغییر کانال نرخ دلار نشان می‌دهد که بازار خودرو این روزها رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته و به همین دلیل تا پایان انتخابات ریاست جمهوری پیش‌بینی بازار مشکل خواهد بود. از سوی دیگر کشیده شدن انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم  موجب شده تا فعالان بازار به این نکته اشاره کنند که هنوز مشخص نیست که روند ثبات قیمت‌ در بازار خودرو تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت. بر اساس گزارش خبرنگار اقتصادنیوز و بنابر اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز کشف قیمت نشد، قیمت این خودرو در آخرین روز هفته گذشته هم سایت‌های خودرویی درج نشده بود. از سوی دیگر در بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو 207 اتوماتیک» هم 890 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییری نداشت. به گزارش اقتصادنیوز، «هایما S7» هم یک میلیارد و 650 میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» در بازار 925 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 618 میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  835 میلیون تومانی ماند.

اقتصاددد 10

 قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.  از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار 720 میلیون تومانی ماند. خانواده کوییک هم امروز بدون تغییر بودند، با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 441 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم 420 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. به گزارش اقتصادنیوز، ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار 429 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم بدون تغییر در بازار 568 میلیون تومانی شد.

اقتصاد 10

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی