رصد «اقتصادنیوز» از بازار خودروهای داخلی

قیمت اطلس در سرازیری/ واکنش دیرهنگام بازار خودرو به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری + جدول قیمت

کدخبر: ۶۵۸۲۲۶
اقتصادنیوز: یک روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شاهد نوسانات قیمتی در بازار خودرو بودیم. در حالی که قیمت بسیاری از خودروها بدون تغییر باقی ماند؛ اطلس با افت قیمت روبرو شد.
قیمت اطلس در سرازیری/ واکنش دیرهنگام بازار خودرو به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری + جدول قیمت

به گزارش اقتصادنیوز، کارشناسان دلایل مختلفی را برای این افت قیمت عنوان می‌کنند. برخی معتقدند که عدم اطمینان از سیاست‌های آینده دولت در مورد صنعت خودرو، باعث شده است تا خریداران محتاطانه عمل کنند. برخی دیگر نیز کاهش تقاضا را دلیل اصلی این افت قیمت می‌دانند. فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز برای پیش‌بینی روند آینده بازار خودرو زود است. باید منتظر ماند و دید که سیاست‌های دولت جدید چه تاثیری بر این بازار خواهد گذاشت.

اطلس روز گذشته در بازار 565 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود که امروز با افت 10 میلیونی قیمت آن به 555 میلیون تومان رسید. 

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت. بر اساس گزارش خبرنگار اقتصادنیوز و بنابر اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز هم کشف قیمت نشد. از سوی دیگر در بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو 207 اتوماتیک» هم 890 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییری نداشت. به گزارش اقتصادنیوز، «هایما S7» هم یک میلیارد و 650 میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» در بازار 925 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 618 میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  835 میلیون تومانی ماند.

اقتصااااد 17

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.  از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار 720 میلیون تومانی ماند. خانواده کوییک هم امروز بدون تغییر بودند، با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 441 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم 420 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. به گزارش اقتصادنیوز، ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار 429 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم با کاهش 10 میلونی در بازار 555 میلیون تومانی شد.

اقتصاد 17

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی