دولت بایدن با ایران تماس گرفت؟

کدخبر: 390423
اقتصادنیوز : وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت بایدن هنوز هیچ تماسی با ایران نداشته است و آماده است که مسیر دیپلماسی را در پیش بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شبکه الجزیره، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی درباره احتمال گفت‌وگو با ایران تاکید کرد: ایالات متحده هنوز هیچ تماسی با ایرانی‌ها نگرفته است و پیش از تماس مستقیم با آنها با کنگره و هم‌پیمانان آمریکا در این باره گفت‌وگو خواهد کرد.

بنا به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما آماده از سرگیری مسیر دیپلماسی هستیم اگر ایران به تعهدات خود در توافق هسته‌ای بازگردد.

پرایس همچنین گفت: اگر ایران به شکل کامل به تعهدات خود در توافق هسته‌ای بازگردد ما نیز آماده‌ایم که این کار را انجام دهیم. هنوز بسیار زود است که هرگونه پیشنهاد از سوی ایران بررسی شود.

gJfu1RLK2eUv

او همچنین گفت: ما تلاش می‌کنیم تا این توافق را با شامل شدن پرونده‌های دیگری از جمله موشک‌های بالستیک ایران و گروه‌های نیابتی ایران در منطقه، مستحکم‌تر شود.

درخواست آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای در حالی از سوی مقامات کاخ سفید تکرار می‌شود که این آمریکا بود که در دوران ترامپ از توافق هسته‌ای که در شورای امنیت به شکل یک سند رسمی بین المللی درآمده بود، خارج شد و تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه ایران وضع کرد.

جمهوری اسلامی ایران هرگونه بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای را در شرایطی موثر می‌داند که تمامی تحریم‌های وضع شده با عناوین مختلف علیه ایران، لغو گردد.

تیتر یک
  • دولت روحانی رکورد یک تاخیر را شکست؛

    رکورد تاخیر موعد برقراری شصتمین مجمع عمومی بانک مرکزی در یک دهه اخیر به ثبت رسیده است. مجمعی که به نظر مهم ترین دستور…

از دست ندهید
بلیط هواپیما