معزی: روحانی دوران مسؤولیتش را به سه مقطع متفاوت تقسیم کرد

کدخبر: 392083
اقتصاد نیوز : علیرضا معزی در توئیتی نوشت: دولت نخست روحانی⁩، دولت صلح و دولت کنونی، ⁧دولت جنگ⁩ بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی رییس‌جمهور در توئیتی با اشاره به سخنرانی امروز حسن روحانی نوشت:

۱. رییس‌جمهور ⁧ روحانی⁩ در نطق ۲۲بهمن، دوران مسؤولیتش را به سه مقطع متفاوت تقسیم کرد؛ دوران چهار سال و نیم «ثبات، رشد و پیشرفت» که دولت در این مقطع به وعده‌هایش به خوبی عمل کرد، دوران سه ساله‌ی جنگ تحمیلی اقتصادی از آغاز ۹۷ تا پایان ۹۹ و شش ماهه‌ی پایانی که«دوران بازآفرینی» خواهد بود.

‌۲. قضاوت منصفانه درباره‌ی رییس‌جمهور و دولت نمی‌تواند بی‌توجه به این سه مقطع و تفاوت‌های بنیادی‌شان رخ دهد. نمی‌شود بی‌آنکه پا بر زمین واقعیت نهاده باشیم، دوران ⁧ صلح⁩ و ثبات را با دوران ⁧ جنگ⁩ و تلاطم مقایسه کنیم که اگر فشار حداکثری آن سه سال نبود، اداره‌ی کشور، شرایط دیگری می‌یافت.

‌۳. دولت نخست ⁧ روحانی⁩، دولت صلح و دولت کنونی، ⁧دولت جنگ⁩ بوده است؛ برای قضاوت اخلاقیِ دولت جنگ باید سنجه‌های روزگار جنگ را برگزید و معیارها رادگرگون کرد. اینک با چشم‌اندار پایان ⁧ جنگ اقتصادی⁩، می‌شود تحریم را روایت کرد و از انتخاب‌های سخت روزگار ⁧ تحریم⁩ گفت تا قضاوت با حقیقت همگراتر شود.

تیتر یک
  • حباب فلز گران بهای داخلی طبیعی تر شد

    اقتصادنیوز: بازار سکه مجددا چشم به بایدن دارد اما این بار نه به خاطر برجام بلکه به خاطر بسته محرک مالی که با هدف احیای…

از دست ندهید
بلیط هواپیما