کشف مونولیت رازآلود در ترکیه خبرساز شد

کدخبر: 392350
اقتصاد نیوز : کشف یک مونولیت عجیب در منطقه ای در ترکیه خبرساز شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کمتر کسی است که خبر‌های کشف مونولیت‌های جنجالی در سراسر جهان را نشنیده باشد. این ستون فلزی عجیب که اولین بار در بیابان‌های ایالت یوتا آمریکا پیدا شدند تاکنون در کشور‌های رومانی، کلمبیا، هلند، انگلیس، آلمان، کانادا، اسپانیا، بلژیک، استرالیا و حتی ایران پیدا شده اند.

اما به تازگی پیداشدن یک مونولیت در کشور ترکیه به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است. این ستون فلزی که ۱۰ فوت ارتفاع دارد توسط یک کشاورز محلی در جنوب شرقی استان شانلی اورفه ترکیه پیدا شد. روی این ستون فلزی به خط ترکی قدیمی نوشته شده بود: «به آسمان نگاه کن، ماه را ببین.»

محل کشف این ستون فلزی در نزدیکی مکان میراث جهانی یونسکو در Gobekli Tepe، خانه سازه‌هایی که قدمت آن مربوط به هزاره دهم قبل از میلاد، یعنی هزاران سال قبل از استون هنج است. در حالی که مسئولا محلی و پلیس ترکیه سرگرم تحقیقات در مورد منشاء پیدایش این مونولیت هستند این سازه عجیب توسط چند نظامی به شدت محافظت می‌شود.

کشف مونولیت رازآلود در ترکیه!

تصاویر منتشر شده سرابازان مسلح ارتش ترکیه را در اطراف این سازه نشان می‌دهد. رسانه‌های محلی ترکیه گزارش دادند که پلیس در حال جستجوی تصاویر دوربین‌های مدار بسته برای بررسی نحوه حمل این ستون فلزی به این مکان است. بنا به این گزارش مردم محلی و همچنین «عبدالله ایرین»، فرماندار محلی از این سایت بازدید کرده اند.

گفتنی است؛ تاریخ ۱۸ نوامبر سال گذشته بود که ماموران حیات وحش در ایالت یوتا هنگام شمارش هوایی گوسفندان در یک هلی کوپتر سازه‌ای به طول ۱۱ فوت را در صحرای دور افتاده پیدا کردند.

کشف مونولیت رازآلود در ترکیه!

 

تیتر یک
  • خروج پول از بازار برای بار شانزدهم تکرار شد

    در روز یکشنبه علی رغم که شاهد رشد ۲۱ درصدی خروج پول حقیقی از بورس بودیم و اغلب نمادهای بازار با کاهش قیمت مواجه بودند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما