اسرائیل ۱۷۸ ساختمان مسکونی را در کرانه باختری تخریب کرد

کدخبر: 392509
اقتصاد نیوز : دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در اراضی فلسطینی اعلام کرد: رژیم صهیونیستی از آغاز سال جدید میلادی تاکنون ۱۷۸ ساختمان مسکونی فلسطینیان را در کرانه باختری تخریب یا دستور تخریب آن را صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در گزارش روز جمعه خود آورده است: تخریب و مصادره منازل مسکونی فلسطینیان به دست رژیم صهیونیستی منجر به آوارگی ۲۵۹ نفر از جمله ۱۴۰ کودک شده است.

این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد افزوده است: رژیم صهیونیستی به تازگی ۹ خانواده شامل ۶۰ نفر از جمله ۳۵ کودک را به دلیل تخریب منازل آن ها در منطقه دره اردن آواره کرده است.

گزارش هشدار داده است: زندگی این خانوارها به دلیل سرمای هوا، شیوع کرونا و کوچ اجباریشان در خطر است.

پیش تر جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اعلام کرده بود: تخریب منازل فلسطینی ها در منطقه «حمصه الفوقا» در شمال دره اردن واقع در کرانه باختری ادامه سیاست پاکسازی قومی ازسوی رژیم صهیونیستی به شمار می رود که از ده ها سال پیش علیه ملت فلسطین آغاز شده است.

ساخت واحدهای جدید و شهرک‌سازی نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

این قطعنامه که ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (۳دی ۹۵) با رای مثبت ۱۴ عضو و تنها رای ممتنع آمریکا به تصویب رسید، ضمن غیرقانونی خواندن شهرک‌سازی در خاک فلسطین، از رژیم صهیونیستی می‌خواهد که عملیات شهرک‌سازی را متوقف کند.

تیتر یک
  • پس لرزه های حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان

    در نخستین روز معاملات جهانی، قیمت نفت پس از اتفاق های ژئوپولیتیک در منطقه خاورمیانه وارد کانال ۷۰ دلار شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما