نشت آب از استخر سوخت نیروگاه هسته ای فوکوشیما

کدخبر: 392838
اقتصاد نیوز : پس از زمین لرزه شدید در شمال شرق ژاپن مقداری آب از استخر سوخت هسته ای نیروگاه اتمی فوکوشیما ۱ و ۲ بیرون ریخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، متخصصین شرکت انرژی TEPCO (Tokyo Electric Power Company) در جریان تحقیقات نیروگاه هسته ای فوکوشیما۱ و فوکوشیما ۲ پس از زمین لرزه شدید در شمال شرق ژاپن مقداری آب که برای ذخیره سوخت هسته ای مصرف شده در بلوک های مختلف ایستگاه ها بوده از استخرها بیرون آمده است.  

در کنفرانس خبری این شرکت اطلاع دادند که در واحد اول انرژی نیروگاه هسته ای فوکوشیما ۲ از استخر سوخت هسته ای تقریبا ۱۶۰ میلی لیتر آب به بیرون پاشیده است. از استخر دیگر تقریبا ۱.۴ لیتر مایع خارج شده است.

در این اطلاعیه تاکید می شود که آب ریخته شده در روند خنک سازی سوخت تهیه شده تاثیری ندارد.

ضمنا بر اساس خبرهای شبکه ان اچ کا در واحد پنجم انرژی نیروگاه اتمی فوکوشیما ۱ در نتیجه لرزه از استخر سوخت هسته ای تولید شده تقریبا ۶۰۰ میلی لیتر‌آب بیرون آمده و از استخر واحد ششم انرژی تقریبا ۱.۶ لیتر.

زمین لرزه با قدرت ۷.۳ ریشتر در شمال شرق ژاپن در ساعت ۱۷.۳۸ به وقت تهران اتفاق افتاد. مرکز زلزله در عمق ۵۵ کیلومتری گزارش شده است. بر اساس آخرین خبرها ۱۲۴ نفر در این حادثه آسیب دیده اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما