جمهوری‌خواهان از پلوسی طلبکار شدند

کدخبر: 393267
تعدادی از اعضای ارشد جمهوری‌خواه کمیته‌های مجلس نمایندگان آمریکا، طی نامه‌ای به رئیس این نهاد قانون‌گذاری، از او خواستند درباره اجابت نشدن درخواست‌های کمک رئیس سابق پلیس کنگره برای نیروی پشتیبانی پاسخ دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در حالی که قانونگذاران دموکرات از تبرئه‌شدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در جلسه استیضاح خشمگین هستند، نمایندگان جمهوری‌خواه اما به‌دلیل حمله هواداران هم‌حزبی خود به کنگره از دموکرات‌ها طلبکار شدند.

شبکه «فاکس‌نیوز» شامگاه دوشنبه در خبری اختصاصی گزارش داد که اعضای ارشد جمهوری‌خواه در کمیته‌های مختلف مجلس نمایندگان خواستار جواب پس دادن «نانسی پلوسی» رئیس دموکرات این مجلس درباره تدابیر امنیتی هستند که منجر به حمله حامیان ترامپ به کنگره در تاریخ ششم ژانویه شد.

«رادنی دیویس» عضو ارشد کمیته اداری، «جیم جردن» عضو ارشد کمیته قضایی، «جیمز کومر» عضو ارشد کمیته نظارتی و «دِوین نونز» عضو ارشد کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای به پلوسی، گفتند سوالات بسیاری درباره مسئولیت‌های وی برای تأمین امنیت کنگره بدون پاسخ مانده‌اند.

این نمایندگان جمهوری‌خواه، در این نامه به ادعاهای مطرح‌شده از سوی «استیون ساند» رئیس سابق پلیس کنگره اشاره کردند، مبنی بر اینکه مقام‌های ارشد وی به درخواست‌های مکررش برای اعزام نیروی پشتیبانی به کنگره در زمان حمله حامیان ترامپ به کنگره به توجهی کردند.

به نوشته وبگاه فاکس‌نیوز، در این نامه آمده است: «همانطور که مستحضر هستید، رئیس مجلس نمایندگان نه تنها رهبر حزب اکثریت است بلکه مسئولیت‌های سازمانی عظیمی نیز دارد. رئیس [مجلس نمایندگان] مسئول تمام تصمیمات عملیاتی است که در داخل این نهاد گرفته می‌شود».

جمهوری‌خواهان که بعد از تبرئه ترامپ از اتهامات مطرح شده در استیضاح، اکنون از دموکرات‌ها طلبکار شده‌اند، در این نامه نوشتند: «طی دو سال گذشته شاهد رویکرد بی‌مهارت و ضعیف درخصوص [تصمیمات] عملیاتی مجلس نمایندگان بودیم که توسط شما (پلوسی)، کارمندان شما و لشکری از مسئولان منصوب خود در این نهاد اتخاذ شده بود».

نمایندگان هم‌حزبی ترامپ از پلوسی پرسیدند: «وقتی که رئیس پلیس سابق،‌ ساند درخواست حمایت گارد ملی در چهارم ژانویه را دارد، چرا این درخواست رد شد؟ آیا مأمور پائول ایروینگ در تاریخ چهارم ژانویه و قبل از رد درخواست ساند برای استقرار گارد ملی، از سوی دفتر شما دستورالعمل یا مجوزی دریافت کرده بود؟»

بر اساس این گزارش، دفتر ریاست مجلس نمایندگان آمریکا نیز در پاسخ به این اتهامات، گفت امنیت کنگره و دموکراسی، اولویت این اعضای ارشد جمهوری‌خواه نیست و کمیته‌های مجلس نمایندگان پیش از روز ششم ژانویه و حمله هواداران ترامپ به کنگره، گزارش‌های تدارکات امنیتی را دریاف بودند.

در بیانیه دفتر پلوسی آمده است: «این وظیفه هیأت مدیره سه نفره پلیس کنگره است که برنامه مناسبی را تدوین کرده و برای تهدیدات امنیتی علیه کنگره آمریکا آماده شوند».


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما