عاشقان رنگ زرد چه شخصیتی دارند

کدخبر: 393546
اقتصادنیوز : روانشناسی رنگ نشان می‌دهد که برخی از رنگ‌ها قادر به ایجاد حس‌های خاص هستند و حتی ممکن است بر رفتار و حال انسان نیز تأثیر بگذارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رنگ زرد روشن و قوی است، به همین دلیل است که اغلب می‌تواند احساسات شدید و قدرتمندی را به وجود آورد. رنگ زرد به سرعت جلب توجه می‌کند، اما در صورت استفاده بیش از حد، تند و خشن به نظر می‌رسد. زرد می‌تواند گرم و روشن به نظر برسد، اما هم چنین می‌تواند منجر به خستگی چشم شود. در حالی که نسبت‌هایی که به رنگ‌ها داده می‌شود می‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تجربیات گذشته و فرهنگ‌های مختلف باشد، برخی از رنگ‌ها تمایل به برانگیختن روحیات یا احساسات خاصی در انسان دارند.

"چقدر زرد فوق العاده است. زرد، نماد خورشید است. " - وینسنت ون گوگ

خصوصیات روان شناسی رنگ زرد

برخی از ویژگی‌های اصلی که اغلب با رنگ زرد مرتبط هستند عبارتند از:

جلب توجه

از آنجا که رنگ زرد قابل مشاهده‌ترین رنگ است، بیشترین توجه را نیز به خود جلب می‌کند. می‌توان از مقدار کمی رنگ زرد برای جلب توجه استفاده کرد، مثلا در علائم راهنمایی و رانندگی یا تبلیغات.

خواندن آن مشکل است

به دلیل انعکاس زیاد نور توسط رنگ زرد، این رنگ می‌تواند برای چشم خسته کننده باشد. استفاده از رنگ زرد به عنوان پس زمینه صفحه نمایش کاغذ یا رایانه می‌تواند در موارد شدید منجر به خستگی چشم یا کاهش بینایی شود.

انرژی زا

رنگ زرد می‌تواند متابولیسم را افزایش دهد.

ناامیدی

رنگ زرد می‌تواند در انسان احساس ناامیدی و عصبانیت ایجاد کند. با این که زرد، رنگ شادی به حساب می‌آید، افراد به احتمال زیاد در اتاق‌های زرد رنگ بیشتر عصبانی می‌شوند و نوزادان بیشتر در اتاق‌های زرد گریه می‌کنند.

گرم

زرد رنگی روشن است که اغلب به عنوان شاد و گرم توصیف می‌شود.رنگ زرد چه حسی در شما ایجاد می‌کند؟ آیا رنگ زرد را با برخی از خصوصیات یا شرایط خاص مرتبط می‌دانید؟ به یاد داشته باشید که ارتباطاتی که مردم با رنگ‌ها دارند لزوماً عمومی و جهانی نیستند. هم تفاوت‌های فرهنگی و هم تجربیات فردی می‌توانند در احساس مردم نسبت به رنگ‌های مختلف تاثیر داشته باشند.

در این مجموعه از پاسخ‌هایی که مردم طی سال‌های گذشته به اشتراک گذاشته اند، درباره چگونگی واکنش دیگران به رنگ زرد بیشتر بدانید

زرد پرانرژی است

رنگ زرد اغلب به عنوان یک رنگ پرانرژی تلقی می‌شود. این رنگ اغلب در محصولاتی که می‌خواهند احساس هیجان و انرژی ایجاد کنند، دیده می‌شود. روشن است و بلافاصله نظر را جلب می‌کند. از نظر انرژی‌ای که دارد، می‌تواند تازه، تند، طاقت فرسا، یا حتی شجاع و نیرومند به نظر برسد.

نظر مردم

"زرد پررنگ فقط در کوتاه مدت خوب است؛ زیرا اثر محرک آن بسیار قدرتمند است و می‌تواند به سرعت انرژی و احساسات زیادی را برانگیزد. من می‌دانم که احتمالاً در خانه‌ای با دیوار‌های زرد دیوانه می‌شوم. البته باید بگویم که زرد کم رنگ، مانند رنگ زرد کره، ملایم و خوشایند و شاد است. "

"رنگ زرد باعث احساس نشاط و انرژی در من می‌شود. من رنگ روشن آفتاب و احساسی که در من به وجود می‌آورد را دوست دارم. مثل تابستان احساس گرمی می‌کنم. درست است که رنگ زرد گاهی اوقات شدید و تند است؛ اما همین است که به من انرژی می‌دهد. "

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما