پربیننده‌ترین مراسم سال نو چینی جنجالی شد

کدخبر: 393635
اقتصاد نیوز : مراسم سال نو چینی که از شبکه های تلویزیونی دولتی این کشور پخش شد، مورد انتقاد کاربران بسیاری قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم ویژه سال نو چینی که همزمان با سال نو این کشور از شبکه‌های تلویزیونی چین پخش شد، با انتقاد کاربران در فضای مجازی همراه شد. آرایش سیاه چهره اجراکنندگان برنامه برای آنکه شبیه به آفریقایی‌ها به نظر برسند مورد انتقاد کاربران قرار گرفت.

در تصاویری که به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد اجراکنندگان برنامه که چهره آن‌ها با آرایش سیاه شده بود در کنار مجری در حال اجرای برنامه بودند.

در این مراسم اجراکنندگان در حالی که لباس‌های آفریقایی بر تن داشتند با صورتی سیاه شده در حال انجام حرکات موزون و کوبیدن بر طبل دیده می‌شوند. این برنامه ۴ ساعته پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی جهان محسوب می‌شد که بیش از ۱.۱ میلیارد بیننده داشت. این برنامه روز پنجشنبه و از یکی از شبکه‌های تلویزیون دولتی چین به صورت زنده پخش شده بود.

یکی از ویدئو‌های این مراسم در شبکه اجتماعی ویبو چین منتشر شد. کاربری که این ویدئو را منتشر کرد در توضیح کوتاهی نوشت: «صورت‌های سیاه شده با اجرای آواز آفریقایی؟ این‌ها چه ربطی به سال نو چینی دارند. این صدرصد  نژادپرستی  است.»

کاربر دیگری نوشت: «آیا فرقی میان اینکه چینی‌ها صورت خود را سیاه می‌کنند و آفریقایی‌ها را مورد تمسخر قرار می‌دهند با سفیدپوستان که دو طرف چشم خود را می‌کشند و چینی‌ها را مسخره می‌کنند وجود دارد؟»

گفتنی است؛ مراسم مشابه‌ای در سال ۲۰۱۸ و به مناسبت جشن روابط چین و آفریقا که در آن یک بازیگر زن چینی با چهره‌ای سیاه شده مشغول اجرای برنامه بود با انتقاد مواجه شده بود. همچنین در این مراسم تعدادی دیگر از بازیگران با لباس میمون و زرافه حاضر شدند که به دلیل حساسیت فرهنگی مورد انتقاد قرار گرفتند.

تیتر یک
  • کاهش گسترده دامنه نوسان قیمت دلار متشکل

    اقتصادنیوز: امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۰عرضه یورو متشکل که در هفته‌های اخیر بسیار پایین بود، رشد کرد و بالای متوسط ۶۴ روز کاری…

از دست ندهید
بلیط هواپیما